Wpis z mikrobloga

Jak mam na wyprowadzeniu do domofonu (tego na ogrodzeniu na dworze) 2 żyły, a zasilanie na elektrozamek idzie bezpośrednio z domu z domofonu to gdzie ja mogę dokupić samą kasetę zewnętrzną i jak tego szukać?

Mój unifon ma normalnie kabel 230v wchodzący do domofonu z gniazdka.

#domofon #elektronika #pytanie #remontujzwykopem #dom
  • 76
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@n4ojlj3_42lk: Czyli głośnika nie dało się odratować…
Jak koniecznie słuchawka którą masz musi zostać to wypadałoby szukać tego co już wisiało, czyli zacząć od przejrzenia obecnej oferty producenta. A w ogóle co to było?
Jeśli w oko wpadnie Ci inny sprzęt to najprawdopodobniej słuchawka do niczego się już nie przyda. Na dwóch żyłach bez większych problemów pójdzie Ci domofon z wideo, nie chcesz wydać trochę większej kasy?
  • Odpowiedz
@staa: Głośnik działał po wlutowaniu nowego. Mikrofon w sumie też jak go od nowa zalutowałem (bo był pourywany). Ni cholery nie wiem dlaczego nie działa klawisz wywołania xD Jakieś zwarcia lecą na tych pordzewiałych ścieżkach. Domofon z 2005 roku :)
  • Odpowiedz
@Voyo: te dwa dolne to właśnie idą do bramy więc wychodziłoby w teorii, że mam 4 żyły. Z drugiej strony aczkolwiek wstępnie wychodzą dwie xD Pewnie zlutowane są gdzieś w środku słupka koło bramy. Szarpnę w weekend to się dowiem :)
  • Odpowiedz
@n4ojlj3_42lk: Pytanie czy chcesz to naprawiać. 90% że jak dwie żyły idące do bramy zewrzesz ze sobą to zacznie dzwonić i wiesz która połowa nie działa. Jeśli nowy sprzęt to ja nie doradzę (większość domofonów działa średnio, ale nie dziwię się)
@Voyo: Do Vidosa trzeba jeszcze zasilacz gdzieś upchnąć po drodze. Ale też łączenie przewodów wypadałoby znaleźć i przejrzeć, więc to raczej nie problem
  • Odpowiedz
Pytanie czy chcesz to naprawiać. 90% że jak dwie żyły idące do bramy zewrzesz ze sobą to zacznie dzwonić i wiesz która połowa nie działa. Jeśli nowy sprzęt to ja nie doradzę (większość domofonów działa średnio, ale nie dziwię się)


@staa: Generalnie jak zwarłem te dwa wyjścia na kasete to faktoza dzwoni.
  • Odpowiedz
@n4ojlj3_42lk: Czyli kabel też raczej sprawny;) W takim razie przydał by się omomierz, kaseta po przyciśnięciu przycisku powinna zwierać wyjście przez jakieś 500Ω (±500Ω). Jeśli tak nie jest, to w środku powinien być jakiś przycisk albo odsłonięte styki i one powinny robić zwarcie… a jeśli dalej nie działa to coś na płytce
W środku pewnie będą ze trzy tranzystory i to cała elektronika, ale nie powinno Cię to interesować.
  • Odpowiedz
@n4ojlj3_42lk: to tez mozna wymienic a czasem nawet naprawic(w domofonach urmeta byly rozbieralne i zdarzalo mi sie czyscic styki papierem sciernym:D) jak reszta zyje i Ci sie chce to bym szedl w czyszczenie/lutowanie nowego
  • Odpowiedz
@n4ojlj3_42lk: Głośnik powinien mieć pod omomierzem jakieś 6-8Ω, wchodzi na transformator (żeby połączyć dwa kierunki audio w jednej parze przewodów), który powinien mieć rezystancję w podobnych granicach. Czy to zwarcie… tak i nie.
Na koniec sam zdecyduj, przycisk 1zł, nowy domofon (nowy, wcale nie lepszy) 300, wideodomofon 1400zł
  • Odpowiedz