Wpis z mikrobloga

#norwegia Jestem w norwegii od kilku dni i nie mam jeszcze D-nummer. Przez co nie mogę kupić norweskiej karty sim a zależy mi na dostępie do internetu. Jest może w Norwegii jakaś firma oferująca mobilny internet do laptopa nie wymagająca D-nummer?
ps Wiem,że Mycall można założyć w swoim salonie albo w sklepie 7eleven ale mieszkam na zadupiu i najbliższy taki sklep to około 4godziny jazdy w wiekszości przez góry a nie mam tutaj nawet samochodu( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 11
  • Odpowiedz
@chybajade: nie wiem jak T-Mobile, czy trzeba coś włączyć, czy co, ale generalnie masz coś takiego jak "roam like at home", które zobowiązuje operatorów do świadczenia roamingu z grubsza tak jakby użytkownik był w rodzimym kraju. Tzn - masz pakiet 10GB miesięcznie, to jak jedziesz za garnicę, to możesz z tych 10GB korzystać dokładanie tak samo jakbyś był w Polsce.

Kruczek jest taki, że jeśli operator wykryje, że jeśli w jakimś
  • Odpowiedz
@chybajade: nic mnie nie kosztowało, bo miałem co miesiąc ileś tam w pakiecie. płaciłem 25 zł na miecha w polsce, mając w tym parę giga netu, darnmowe minuty i SMSy, więc zgodnie z roam like home, jak pojechałem do NO, to normalnie dzwoniłem za darmo, zjadało mi dane z pakietu i tak wesoło przez 4 miesiące, po czym operator napisał mi: "ty mały #!$%@?, siedzisz zagranico, a korzystasz z naszych pakietów,
  • Odpowiedz
@henk: I pamietasz ile okolo kosztowal Ciebie 1GB?


W krajach UE oraz w strefie gospodarczej UE czyli wliczając w to Norwegię 1gb kosztuje 9zl i 72gr bodajże. Czasem jeżeli wykryje ze jesteś dłużej w roamingu niż miesiąc (tak jest w regulaminie plusa przynajmniej) to 1gb kosztuje 14zl z groszami. Także i tak taniej niż wszelakie pakiety chociażby z telenor gdzie płacisz 299nok za 10gb czyli jakieś 150zl niecałe.
  • Odpowiedz