Wpis z mikrobloga

Co może być przyczyną szybkiego rozładowywania się ps vity? Serio bateria może zostać aż tak zajechana, że konsola w trybie uśpienia wytrzymuje z jeden dzień? Dziwne to jest bo raz wydawało mi się, że trzymała z tydzień, raz 1 dzień. Mam jakąś aplikacje do naprawy baterii (?) ale nie wiem czy to coś pomaga. Co ona właściwie robi albo powinna robić? Jeśli chodzi o konsolę to pierwszy model Vity, do tego w wersji z 3g i WiFi. Jest przerobiona i ma stałą przeróbkę modoru. Poza tym czy jest możliwość uniknięcia wyskakującego komunikatu o błędzie związanym z 3g przy starcie konsoli?
#psvita #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #konsole
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@chrusto: z tego co pamiętam to fixem na te problemy jest fizyczne odłączenie baterii, ta aplikacja o której piszesz (battery fix czy jakoś tak) robi dokładnie to samo bez rozkręcania konsoli. U mnie to pomogło, wcześniej bateria moment się rozładowywała obecnie bardzo sprawnie działa
@chrusto: W takim razie problem może leżeć gdzieś inadziej. Nie masz szans, że źle jej użyłeś, ponieważ wystarczy po instalacji uruchomić tę aplikację na konsoli i wszystko robi się samo. Konsola się restartuje, a po restarcie trzeba na nowo wpisywać datę i godzinę.
@chrusto: Możesz spróbować odłączyć na jakiś czas ręcznie i podłączyć na nowo. Tylko to wiąże się z rozkręcaniem konsoli. I na twoim miejscu sprawdziłbym, czy jakiś plugin nie drenuje ci jej przesadnie mocno. Nie instalowałeś jakichś dodatków/modów, które powodują (nawet bezwiednie) podniesienie zegarów CPU vity?

Co do samej baterii to na allegro konsolowopl sprzedają o dziwo nowe baterie podkreślają, że jest to oryginalny produkt SONY:
https://allegro.pl/oferta/bateria-sp65m-sony-playstation-psvita-pch1004-1104-10936021191
Więc w razie czego zawsze
@chrusto: Moja sztuka też tak miała, wgranie nowego softu rozwiązało problem. Wyglądało to tak, że podczas gry robiła się gorąca i trzymała max godzinę. Zamówiłem baterię z Chin, ale w międzyczasie chciałem wgrać henkaku, jak się okazało bateria po tym zabiegu odżyła.
@Lord_Mefisto ale wgranie nowego softu myślisz, że pomoże? Mam obecnie henkaku 3.65 z tą modyfikacją enso.
@z1x2c3 a co do pluginów to rzeczywiście mam między innymi plugin zwiększający taktowanie zegara. Spróbuję go najpierw wyłączyć i pokombinować jeszcze. Jak nic nie pomoże to najwyżej wymienię baterie na nową.
Dzięki za rady i podpowiedzi.
@chrusto: Nie wiem jak będzie w Twoim przypadku, natomiast ja kupiłem konsolę jako uszkodzoną, właśnie z powodu baterii. Moja była nieprzerobiona, wgranie nowego softu sprawiło że konsola trzyma do dziś ok 3,5-4 godziny na OC. Ale jak coś to gdzieś baterię mam, jak będziesz potrzebował to daj znać, dogadamy się :)