Wpis z mikrobloga

Kto z was gra w Wordle? Wydaje się nową grą jak kiedyś 2048.

Kiedyś na studiach jako pierwszy poznałem grę 2048, bo byłem już od dawna uzależniony od HN, dosłownie, budzę się i sprawdzam HN co jest nowego.

Ale to daje ciekawe efekty, przez to byłem pierwszym na uczelni z grą 2048, wtedy pokazywałem każdemu jaka ona fajna jest, etc. Po kilku godzinach cała uczelnia uzależniła się od tej gry.

Dziś niestety już nie studiuje, ale cały czas przeglądam HNa.
Oglądam, oglądam i tak od tygodni przechodzi mi przez oczy Wordle.

A więc o co chodzi z Wordle?
Musisz zgadać wyraz 5 znakowy w 6 próbach, oczywiście masz ułatwienia, jak podasz niepoprawne znaki to wiesz aby ich nie używać, lub jak podasz znaki które nie są w odpowiednim miejscu.

Naprawdę mega ciekawa gra!
Oficjalny twórca to: powerlanguage.co.uk/wordle/, definitywnie sprawdzić to!

Ale już po kilku dniach wystrzeliło to na HN, teraz jest masa fajnych alternatyw, ja podam tylko kilka moich ulubionych:

- https://github.com/ajeetdsouza/clidle no gościu w 100% przeportował oryginał na golanga i to przez ssh, KUDOS! Zobaczcie to sami:

ssh clidle.ddns.net -p 3000

- Wordle w 50 linijkach bash: gist

- Nowa ale ciekawa alternatywa: Wordle Multiplayer

#2048 #hn #wordle
aptitude - Kto z was gra w Wordle? Wydaje się nową grą jak kiedyś 2048.

Kiedyś na ...

źródło: comment_1643882425hNeAcMTHq81c15Bg8xNMo9.jpg

Pobierz
  • 8
@aptitude: dziś mi się udało w drugiej próbie :> w pierwszej już miałam dwie pierwsze litery dobrze, a 3 ostatnie nie an swoich miejscach xd

Fajne toto!


@factoryoffaith_: Mi się zawsze udaje w ostatniej próbie zgadnąć szukane słowo, więc szacunek!