Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich czytelników #bookmeter . Zgodnie z sugestią @thus przygotowałam krótkie podsumowanie stycznia. Dajcie proszę znać, czy takie podsumowania są dla Was ciekawe oraz czy przygotowywać takie w każdym miesiącu :-) Utworzyłam nawet małą ankietę w celu poznania odpowiedzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ten miesiąc był na pewno niesamowity i rekordowy. W styczniu dodaliśmy aż 479 książek. To absolutnie fantastyczny wynik. Wygląda na to, że podsumowanie ostatniej edycji dotarło do naprawdę sporego grona osób, co niezmiernie mnie cieszy :-) Was na pewno też, bo to okazja do znalezienia ciekawych książek do czytania oraz dzielenia się opiniami. Oby tak dalej!

Najwięcej książek w styczniu dodali:
1. @ali3en - 25 książek
2. @smierdakow - 15 książek
3. @Balcar - 14 książek
4. @rassvet - 13 książek
5. @George_Stark - 13 książek
6. @mariaerimos - 11 książek
7. @konik_polanowy - 11 książek
8. @aca - 10 książek
9. @Owieczka997 - 10 książek
10. @przypadkiem - 10 książek
11. @warius - 10 książek

Ostatnio dołączyli do nas (wielkie brawa dla nich i oby tak dalej ( ͡° ͜ʖ ͡°) ):
1. @mycyly
2. @wytrzzeszcz
3. @DragonEW
4. @infamia
5. @leuler

Najwyżej oceniane książki (które zebrały przy okazji najwięcej plusów - taka jest też chronologia):

1. Yuval Noah Harari - Sapiens. Od zwierząt do bogów
2. Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
3. Roman Pisarski - O psie, który jeżdził koleją
4. Maciej Świerkocki - Łódź Ulissesa
5. Norman Ohler - Trzecia Rzesza na haju. Narkotyki w hitlerowskich Niemczech

Natomiast najwięcej plusów zdobyły książki:

1. Marek Szymaniak - Zapaść. Reportaże z mniejszych miast
3. Dan Simmons - Terror
4. José Saramago - Miasto ślepców
5. Peter V. Brett - Malowany człowiek: Księga I
6. Yuval Noah Harari Sapiens. Od zwierząt do bogów

Najpopularniejsze w styczniu były:

1. José Saramago - Miasto ślepców - 6 ocen ze średnią oceną 5
2. Andrzej Sapkowski - Czas pogardy - 4 oceny ze średnią oceną 7.5
3. Andrzej Sapkowski - Krew elfów - 3 oceny ze średnią ocen 9
4. Walter Tevis - Człowiek, który spadł na ziemię - 3 oceny ze średnią 8
5. Hermann Hesse - Wilk stepowy 3 oceny ze średnią 8

Najczęściej czytamy fantasy i sci-fi, literaturę piękną, kryminały oraz reportaże.

W tym krótkim podsumowaniu to tyle, więcej oczywiście możecie zobaczyć tutaj: https://bookmeter.ct8.pl/tabela/index.php (dzięki @szokiniedowierzanie za ten wspaniały licznik!). Oznaczam także tagi #ksiazki i #czytajzwykopem i zapraszam wszystkich do naszego tagu #bookmeter :-)

Czy mam dodawać takie krótkie podsumowania miesiąca?

  • Tak 83.5% (86)
  • Nie 16.5% (17)

Oddanych głosów: 103

  • 24
@kizimajaro: chyba jest błąd w sekcji "Natomiast najwięcej plusów zdobyły książki:" . Raz że numeracja a dwa kolejność i trzy brakujące książki/a.
Co do ostatnio dołączonych to ja już wcześniej dodawałem książki do bookmeter ( ͡° ͜ʖ ͡°) , nie wiem jakie jest kryterium.