Wpis z mikrobloga

Hej. Czy jest różnica w aparacie fotograficznym między iphone 11 - iphone 12 - iphone 13? Chodzi o zwykły model (nie mini, pro, max). Chcę po latach przesiąść się na iOS, a głównym kryterium jest dobry aparat. Korzystałem jedynie z iphone 11 i do niego mam porównanie.

#iphone #apple #ios
  • 18
@MiklosFeher: korzystałem przez rok z 11 i przesiadłem się na 13 Mini (którego zwróciłem) i jak na moje #!$%@? aparat w 11 jest lepszy, bardziej uniwersalny. Z powodu większych matryc w trzynastkach telefon nie jest w stanie ostrzyć z tej samej odległości co 11. Polecam wygooglować iPhone 13 out of focus problem. Z tego co później doczytałem 13 Pro po prostu przełącza się na szeroki kąt (który dodatkowo ma autofocus) jako
Pobierz p.....n - @MiklosFeher: korzystałem przez rok z 11 i przesiadłem się na 13 Mini (któr...
źródło: comment_1643735139tVHfkRX4xz3wHpPSZkhfh8.jpg
@suqmadiq2ama: mogę podrzucić ci inne zdjęcie - nienajlepsze ostrzenie z odległości kilka cm, z którym iPhone 11 sobie wzorowo poradził. Zanim pomyślałem czy nie mam wadliwej sztuki poszukałem na necie i okazało się co napisałem wyżej - większa matryca wymaga większej odległości do złapania ostrości i tak ma być. Nie byłem tego świadomy przed zakupem. Liczyłem na zasadę "nowe = lepsze". ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Pobierz p.....n - @suqmadiq2ama: mogę podrzucić ci inne zdjęcie - nienajlepsze ostrzenie z od...
źródło: comment_1643740986n2eaGC3EQPhZ8DeLrcptIp.jpg
@suqmadiq2ama: a no to widzisz. Większe matryce w 13 widać już na pierwszy rzut oka gdy spojrzysz na aparaty z tyłu (tutaj widoczne różnice między 11 i 13 Mini, mimo zdjęcia pod kątem i tak widać różnicę, że 13 Mini ma większe aparaty).

Problem z tymi odbiciami/flarami (jak zwał tak zwał) to naprawdę żadna nowość w trzynastkach.

Przykładowy wątek.

https://www.reddit.com/r/iPhone13/comments/s0n095/iphon13_camera_lens_flare_issue_did_any_observed/
Pobierz p.....n - @suqmadiq2ama: a no to widzisz. Większe matryce w 13 widać już na pierwszy ...
źródło: comment_1643741780okI1OJu3E8kdDdMNuVSRoa.jpg
@hdmi1987: właśnie to jest paradoks - niby lepiej ale nie do końca. :D A do macro miałem aplikację Halide (wspominali o niej w artykułach) i to nie było to samo co 11, bo i tak musiałem oddalić nieco telefon, a już miałem wyuczony nawyk bliższego zbliżenia aparatu.

Właśnie tak też pisali - Kup 13 Pro lub aplikacja. xD