Wpis z mikrobloga

Ludzie na OLX nie przestaną mnie zaskakiwać...

Chcę sprzedać praktycznie drona. Kupiony jako używka, ale okazał się być praktycznie nowy. Baterie 0 cykli. Cena takiego pakietu jak mój zaczyna się w okolicach 4600-4700zł w sklepach. Ale że mi się udało go okazyjnie kupić - chcę sprzedać za 3500zł. I nie ma dnia, żeby na OLX nie dostać wiadomości 'kupię za 2000', 'kupię za 2500'. Wczoraj wiele mówiąca wiadomość '2800?'. Dla żartu odpisałem (zazwyczaj zostawiam takie wiadomości bez odpowiedzi), że ok, pod warunkiem że mowa o samym dronie, bez dodatków (a że moja wersja to 'FMC', w pakiecie są 2 dodatkowe baterie, każda wartości ok. 500zł, torba, hub do ładowania baterii, filtry itp. Łącznie cena dodatków na wolnym rynku to jakieś 1300zł). Koleś odpisał, ze za tą cenę że bez dodatków, ale z 2 bateriami.. Przejrzałem oferty na olx i jest jeden jedyny dron za 2500, bez żadnych dodatków, bez jakichkolwiek informacji o stanie baterii (u mnie baterie nówki!). Kolejne - okolice 3000zł z jedną baterią, bez dodatków, też używany. No to mu odpisałem, że za 2800 to wyłącznie sam dron z jedną baterią, bez dodatków, a ten obrażony, że taki zestaw kupi dużo taniej :-) No to życzyłem mu tylko powodzenia i poprosiłem żeby przesłał tą ofertę gdzie to samo w takim samym stanie jest dużo taniej, chętnie obejrzę ofertę. Niestety nie przysłął :-)


Naprawdę nie wiem czego ludzie oczekują. Sprzedaję sprzęt, który ma gwarancję, mam fakturę zakupową, jest praktycznie nowy, o 1200zł taniej od cen sklepowych, to jeszcze wybrzydzają ;-)


#olx #januszeolx #sprzedam
  • 57
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@darvd29: No to coś musiało się zmienić (albo jak sprawdzałem to złą kategorię sprawdziłem), bo wtedy to była kosmiczna cena.

Swoją drogą - jaką kategorię wybrałeś?

Kolekcje i sztuka - Kolekcje - Modelarstwo - Zdalnie sterowane - Lotnicze -
  • Odpowiedz
@husky83: wchodzisz między kruki musisz krakać tak jak one
od dawna wiadomo że olx jest dla ludzi uwielbiających się targować, więc wystawiasz za większą cenę niż chcesz sprzedać aby dać ludziom możliwość zabawy zejścia z ceny. głupie czy nie - tak już jest i jak nie chcesz się w------ć na zbyt niskie oferty, musisz się dopasować
  • Odpowiedz
@husky83: powodzenia w sprzedaży ()
Aha no i w przyszłości jakbyś chciał coś sprzedawać na Allegro i wyszłaby p------a prowizja z uwagi na kategorię to na Allegro Lokalnie prowizja jest stała i wynosi 7,9% wartości przedmiotu (z wyjątkiem działu Elektronika: 4,9%)

  • Odpowiedz
@husky83: ja miałem to samo, wystawiłem dosyć wysoko za 8k sprzęt kupiony pól roku wcześniej za 11k i mi nagle "trzech" (nie zdziwiłbym się jakby to jeden był) januszy napisało, że wezmą, ale za 6k i w ciągu 2 dni decyzja, bo jeden jedzie za granice, drugi potrzebuje do filmowania wesela za 3 dni, trzeci bo dostał sraki. Poczekałem tydzień i znalazł się normalny kupiec ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz