Wpis z mikrobloga

#devopsiarz #devops
Cześć słuchajcie mam postawiony w firmie dns na bind9 specjalnie pod dockery. Teraz chciałbym jak zakładam kontener dockera na innej maszynie aby tworzył z automatu wpis w strefie dns na tym pierwszym serwerze np rekord a który z nazwą tego kontenera. Jest już jakiś gotowiec na to albo co szukać?
  • 6
@dolnetgroup: Tu chyba kolega @botul słusznie wskazuje na Traefik jako propozycję i w związku z tym jak zrozumiałem Twój problem poszedłbym w tym kierunku właśnie. Bindem się nie baw, bo on nie jest cloud native i trzeba to protezować mńostwem skryptów (kiedyś już takie wygibasy robiłem i nie polecam)
Traefik


@devopsiarz: Ok pierwszy dns u mnie w firmie to Windows Server, drugi to bind to miałbyć pod dockera typowo.
Chodzi o to że jak ktoś załozy np maszyne o nazwie wersja1.product to aby każdy z firmy mógł wejśc na ten adres więc musi stworzyc wpis z rekordem A na windows server dns lub bind. Ten traefik mi to załatwi?
@dolnetgroup: Jak jest tylko 1 host z dockerem to ustaw sobie w bind9 wildcard A na kontener z traefikiem, traefika ustaw tak żeby automatycznie wystawiał kontenery, i potem labelem na każdym kontenerze ustawiasz pod jaką domeną ma być widoczny. Jak masz więcej hostów to k8s z ingress controllerem ( ͡° ͜ʖ ͡°)