Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#audio #hifi #sprzetaudio

Hej audioświry, polecicie jakiś fajny DAC (do około 700)?

Głównie do głośników aktywnyCH Microlaba Solo6C i (mniej) słuchawek HD-25-II / ath M50.

Windows + Mac, bezproblemowa współpraca z Linuxem będzie plusem, ale nie wymagam. Głównie do streamingu i nagrań 'konsumenckiej' jakości. Różna muzyka, cale spektrum gatunków. Preferowana muzykalność nad analityczność.

Raczej USB, ale optyka też podłącze jak trzeba. Słuchawki na zwykłych kablach, złącza zbalansowane na ten moment mi nie potrzebne.

Ostatni jaki dokonał żywota to SMSL M3, byłem zadowolony z niego.

Teraz biorę pod uwage:
- ifi zen
- smsl sanskrit
- dragonfly red
I tu mile widziane opinie.

A może coś taniej do tych głośników / słuchawek bo sprzęt nie najwyższych lotów? Dragonfly Black? Prodigy Cube2? M3 jeszcze raz?
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@antarct: fajnie ten topek wygląda na papierze.
Ten z plusem w sumie nawet fajniejszy, tylko widzę że już Janusze krzyczą +200płn bo wszędzie wyprzedane.
@dthprf: zobacz CA dacmagic xs, ja go używam jako preampu do końcówki mocy i nie ruszam raz ustawionej głośności. Dźwięk ma ciepły, przyjemny. Minusem jest potrzeba sterownika do Windows ale tylkocjeśli chce się używać wyższego próbkowania. koszt śmiesznie niski.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@antarct: zniecierpliwienie wzięło górę i zgarnąłem tego topka z plusem. Dopiero wróciłem z kaczkomatu, wyparuje wilgoć i testuję. Nówka sztuka online to najwyzej oddam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dthprf: niech służy i oby nowe przetworniki grały co najmniej tak samo jak te w starym:) w końcu przecież o to w audio chodzi, by przetwornik nie wpływał na dźwięk, więc 2 różne urządzenia w danej klasie powinny nie dać się rozróżnić:P (wiem, że pomarzyć dobra rzecz...)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@antarct: dam znać jak odpalę jaki werdykt, zakładam ze gorzej nie będzie sądząc po wykresach i retest'cie parametrów przez Amirm'a z audioscience. M3 na pewno przebije, poprzeczka wyzej. Dzieki jeszcze raz za pomysł, te chinczyki mnie wcześniej nie zainteresowały jakoś, pewnie dlatego ze polecano głównie stacki a wole aio.
@dthprf: spoko, ja przy okazji znalazłem przyczynę, czemu producenta przetworników zmienili:

"The fire at AKM factory means we have to refresh lots of our product line. And the component shortages this year is making things worse. It's been a difficult year for many companies."

O, rzeczywiście są testy nowej wersji, jakoś mi umknęły.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@antarct: te AKM'y 4493EQ to i tak klasa, jakiś powód musieli mieć żeby je zamienić. No ale moja sztuka z RCA gra na jeden kanał... Czwarty niudany zakup online z rzędu :(
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@antarct: kabel jednak zwalony miałem mimo ze na m3 jeszcze działał. Posklejałem z 2 innych i nawet na takim syfie na taśmie klejącej wgniata to w fotel na tych tanich microlabach.
Wiem ze 3 raz, ale dzięki Mirku, co to jest za sprzet to głowa mała, będą katowane albumy z ulubionych! Bless ya man!