Wpis z mikrobloga

@niekibicujepilkarzom: wpisz sobie w google piecha i koncerny farmaceutyczne, ten pan ma bogatą historie w kontaktach z koncernami ;)

Przekupstwo, lobbing, oskarżenie, afera, mieszkanie za lobbing a to dopiero pierwsza strona google ;)

Materiałów archiwalnych na wiele wykopów na główną ;)
  • Odpowiedz
@niekibicujepilkarzom: Paszport covidowy ma zachęcać do tego, żeby się zaszczepić. Ważne żeby dużo osób się zaszczepiło, bo to chroni przed hospitalizacją i zgonem, więc duża ilość zaszczepionych chroni służbę zdrowia przed przeciążeniem.
  • Odpowiedz
@CudMalina ale powiedz mi jak ma mnie zachęcic, 27 lat BMI w normie podczas całej pandemii gorączkę miałem przez chyba 2 dni do tego tydzień kaszel(podejrzewam covida), nie testowałem się ani razu bo nie potrzebowałem. Ogólnie jestem raczej zdrowy, mówię raczej bo nigdy nie wiesz na 100% chodzę po tych sklepach ogólnie nie izoluje się. Po co mi ten paszport covidowy? Skoro Ty zaszczepiona też możesz się zarazić i bezobjawowo chodzić
  • Odpowiedz
@Bulletproof-50: Ale z góry wiedziałeś że lekko przejdziesz chorobę? Nie, to wiadomo dopiero po fakcie. A po fakcie część osób się przekonuje, że jednak tak łatwo nie było, że potrzebowali lekarza albo szpitala. Chodzi o to, żeby za wczasu się ubezpieczyć i odciążyć służbę zdrowia.
  • Odpowiedz
@CudMalina wiedziałem bo jest jeszcze coś takiego jak obrona organizmu, ty chcesz wszystkich potencjalnie wysłać pod respirator. Zgadzam się z tym że wszyscy bardziej narażeni powinni się szczepić ale nie pod przymusem tu się różnimy. Co do szpitali to jest długa gadka bo Ty sądzisz ze się zapycha szpitale ja sądzę że jest trochę inaczej i teraz takie kwiatki wychodzą. Nie wiem czy o niczym nie słyszałaś czy nie chcesz słyszeć
  • Odpowiedz
@Bulletproof-50: A jakbys chciał zachęcić inaczej do szczepień? Jak na razie były kampanie informacyjne, ułatwianie dostępu do punktów szczepień i kto chciał to się zaszcepil. Ale to nadal za mało. Znaczy, na pewno da się coś więcej zrobić, ale jak widać po zachodzie niestety najskuteczniej działają ograniczenia dla osób niezaszcsepionych.

Co do złej organizacji pracy z służbie zdrowia to pewnie się mogę zgodzić. Zawsze było źle, a teraz dodatkowo trafia
  • Odpowiedz
@CudMalina wszystko bardzo pięknie mogę się z tobą zgodzić ale... Co z ozdrowieńcami którzy w praktycznie w każdym kraju mają inne prawa. Przecież są badania niech cały cywilizowany swiat prowadzi jedną politykę. Widzisz nie będzie jednej polityki. Bo są ludzie którzy mają władze i którzy mają pieniądze i ich ta pandemia praktycznie nie dotyczy. I tu się powinna zapalić Ci lampka. Mówią jedno robią drugie. Nie dają przykładu. Jak się ich
  • Odpowiedz
@Bulletproof-50: Zdecydowanie powiem, że jeśli nie ma badań czy dany lek działa na konkretną chorobę to nie powinno się go podawać. Najpierwej trzeba przeprowadzić badania, a potem po potwierdzeniu skuteczności, podawać go ludziom.
Co do polityków to ja w ogóle na nich nie patrzę. Nie uważam, żeby wszyscy byli rozsądni i mądrzy to dlaczego mam kierować się ich postępowaniem? Nie chcą wprowadzić dla siebie obowiązku szczepień, a zapewne większość i
  • Odpowiedz
@CudMalina wiesz każdy w jakiś sposób się może bać choroby. Nie wymagaj odemnie czegoś co tobie nie dało poczucia bezpieczeństwa tym bardziej że szczepienie nadal jest dobrowolne. To jest zwykłe przerzucenie winy. Ja też widzę jak covid przechodzą moi znajomi i obserwuję. Mogę Ci z drugiej strony powiedzieć że u niektórych znajomych wystąpiły powikłania poszczepienne które bardzo ciężko udowodnić. Możesz mi wierzyć lub nie. Nie to żebym się bał szczepienia, ja
  • Odpowiedz
@Bulletproof-50: Skoro ciężko udowodnić, że to powikłania poszczepienne to skąd wiesz, że one są po szczepieniu?

Poza tym, to nie jest żadne przerzucanie winy. Żyjemy w społeczeństwie i niektóre Twoje decyzje odbijają się też na mnie. Duża ilość osób niezaszczepionych (którym się wydaje że to oczywiście tylko i wyłącznie ich decyzja) trafiają do szpitali utrudniającym tym samym dostęp do lekarza innych osób, które chorują na inne choroby. Przecież było tak,
  • Odpowiedz
@CudMalina no jak nie jak tak. Dla statystyk tak rozumiesz? Nie obraź się za to bo to może źle zabrzmiało. Chodzi mi o to że rząd wykorzysta to przeciw ludziom. Oni wybierają tylko te statystyki które im pasują.
  • Odpowiedz
@Bulletproof-50: Nie interesuje się mnie to, bo to tylko teoria z internetu. Już wcześniej czytałam na wykopie, że rząd każdego kto szczepil się ponad 6 miesięcy temu traktuje jak niezaszczepionego. Nie było na to żadnych dowodów, żadnego wiarygodnego źródła tej informacji. Co więcej, lekarze potwierdzali, że nadal takie osoby traktują jak zaszczepione. Tak więc to był tylko fake news.

Tak samo widzę te informację. To, że wygaśnie komuś paszport covidowy
  • Odpowiedz