Wpis z mikrobloga

Po 13-14 miesiącach stosowania nastąpiła u mnie shedding phase nie tylko na twarzy ale również na włosach głowy oraz ciała.
Aktualnie jestem na 16 miesiącu i ogólne owłosienie nie wróciło do normy. Włosy na ciele są dużo rzadsze niż przed rozpoczęciem kuracji.
Twarz ciężko jest opisać. Zarost jest pełny ale stracił na gęstości, aktualnie niemożliwe jest zapuszczenie kilkucentymetrowej brody.
Od dzisiaj rozpoczynam dwutygodniową kontrolowaną przerwę w kuracji. Wydaję mi się, że organizm przyzwyczaił się do działania leku.
#minoxidil
  • 12
  • Odpowiedz
Od dzisiaj rozpoczynam dwutygodniową kontrolowaną przerwę w kuracji.


@tullion: wiesz w ogóle jaki jest mechanizm biologiczny sheddingu, jaki jest cykl wzrostu włosa? Chyba nie można zrobić głupszej rzeczy, niż przerwać terapii gdy zaczął się shedding.
  • Odpowiedz
@CXLV: w żadnych źródłach jakie znalazłem nie ma nic napisane na temat 3+ miesięcznego sheddingu, co z tego że zaczął się skoro nigdy sie nie skończył
  • Odpowiedz
@tullion: Po za tym, shedding w 14 miesiącu jest duże bardziej prawdpodobnym, że wywołany został chorobą, niż minoxidilem. Shedding po minoxifilu ma charakter cykliczny, aperiodyczny malejący.
  • Odpowiedz
@s0ngo_: najgorsze jest to, że na przełomie wakacji byłem w stanie zapuścić długą w miarę gęstą brodę, a w listopadzie, włosy z brody/rąk/nóg można było wyciągać palcami bez jakiejś większej siły i do dzisiaj nie odrosły
  • Odpowiedz