Wpis z mikrobloga

@CyganAnonek idea oddania hetmana za dwie wieże siadła, bez podstawiania to idzie ugrać gierkę z ~1400 jak zacznę liczyć warianty ale zdecydowanie za szybko gram i denerwuje mnie to, ruchy na 10 minutowce robię jak na 1 xd
@FIFA07: U mnie jest w 2 strone, czesto stoje bardzo dobrze, ale pozniej mam jakies pol minuty i nie zawsze rywala potrafie udusic.
Widze po wykresie partii, ze byly momenty gdzie rywal mial szanse odwrocic wynik. Jak juz masz przewage na materiale to wymieniaj figurki, ale madrze. Jak dasz linka do gry to moge cos tam podpowiedziec ;)
@CyganAnonek: Ktoś odradzał początkującym wymieniać hetmana za dwie wieże ale nie wiem dlaczego. Jedyne co mi przychodzi do głowy to, że trudniej koordynować współpracę dwóch wież niż grać hetmanem?
@r4do5: Poczatkujacemu trudno o koordynacje 2 bierek ze soba. Hetman kontroluje bardzo duzo pol, stad komus poczatkujacemu na pewno duzo latwiej o poruszanie sie. Duzo tez zawsze zalezy od sytuacji na szachownicy.
@r4do5: @CyganAnonek: Wszystko zależy od sytuacji na szachownicy. Jeśli król jest chroniony i masz dobre struktury pionów wieże będą lepsze. Przy otwartym królu przeciwnikowi będzie bardzo łatwo odzyskać materiał czy nawet wykosić twoje figury. Dużo imo zalezy wlasnie do tego czy możesz wykorzystać mobilność królowej. Daje to dużo wiecej możliwości od dwóch wież.