Wpis z mikrobloga

Nie do końca rozumiem tej fali hejtu na #cyberpunk2077. Zanim zagrałem co prawda szkalowałem od premiery jak każdy tylko na podstawie gifów z bugami czy niedoróbkami, ale w listopadzie stwierdziłem, że sobie kupię i zobaczę jak to wygląda. Podeszłem z bardzo małymi oczekiwaniami, zaskoczyłem się bardzo pozytywnie. Graficznie wygląda przepięknie. Questy i to jak są napisane postacie trzymają poziom Wiedźmina 3. Dawno żadna gra mnie tak emocjonalnie nie zaangażowała i nie przywiązałem się tak do postaci i nie odczuwałem takiej pustki po zakończeniu jak w przypadku cyberpunka. Gameplay jest w porządku, nie licząc AI, która mogłaby moderować wykop, czy skopanej policji. No i samochody są trochę #!$%@? (brzmienie i prowadzenie). Jeżeli ktoś chciał żeby ta gra była jakimś totalnym sandboxem albo kolejnym GTA to zapewne się rozczaruje. Świat jest super przedstawiony i immeryjność stoi na topowym poziomie. Jeżeli chodzi o bugi to jedyne jakich doświadczyłem były związane z UI czy sterowaniem (typu że jakiś element UI wyświetlał się chociaż już nie powinien czy np nie mogłem zmienić kamery w pojeździe). Wszystkie naprawiało szybki quicksave+quickload. Myślę, że gdyby nie kosmiczny hype, to odbiór gry byłby całkiem odmienny. No i oceniam tylko z perspektywy #pcmasterrace gdzie grałem na ultra i nie miałem problemów takich jak konsolowcy (których de facto oszukano). Na ten moment mam przegrane 75h.
#gry
  • 9
  • Odpowiedz
@kerdian #!$%@?ąc od zachowania CDP, a skupiając się tylko na gameplay'u: na ps4 pewnie bym #!$%@?, ale grałem na PC i było całkiem ok, błędy nie rzucały się w oczy. Niektóre rzeczy, jak inteligencja NPC, czy bugi były na minus, z kolei wysoki poziom trzymała muza, dialogi, questy. Ja oceniam na takie solidne 7/10.
  • Odpowiedz
to najmniejszy problem gry, w której część perków nie działa ponad rok od premiery.


@PieceOfShit: nie natrafiłem na nic takiego co bym zauważył i by mi przeszkadzało ¯\_(ツ)_/¯. Nie mniej jednak CDPR i tak szkaluję za porzucenie tej gry po premierze.
  • Odpowiedz
@kerdian: traktując tę grę bardziej jak liniówke niż sandbox bardzo podobne odczucia miałem i też bez oczekiwań podchodziłem. No i tak samo na ultra #pcmasterrace. Czułem też w trakcie gry, że mnóstwo rzeczy zostało wyciętych i mnóstwo potencjału zostało zmarnowanego może przez to, że chcieli się porwać na zbyt wiele rzeczy na raz
  • Odpowiedz
Świat jest super przedstawiony i immeryjność stoi na topowym poziomie.


@kerdian: no zwłaszcza jak NPC znikają na oczach gracza, czy dreptają 10 kroków w jednym kierunku i zakręcają na pięcie i idą w przeciwnym kierunku xD Do tego jeszcze zajebiste T-pose, czy brak fizyki wody itd... itd. No w ciul imersywność. RDR 2 się chowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz