Wpis z mikrobloga

Hej mam prośbę do użytkowników windows 11. Właśnie jestem po dłuższej batalii z ustawieniami kont użytkowników w tym systemie. Niestety, nie ukrywam, od jakiegoś czas specjalnie się w tym nie odnajduję. Chcę stworzyć trzy konta w poniższej konfiguracji.

- Pierwsze konto, administrator, dostęp do wszystkich aplikacji oraz ustawień.

 - Drugie konto, użytkownik, dostęp do większości aplikacji lecz brak dostępu do ustawień systemowych.

- Trzecie konto, uczeń, na tym koncie użytkownik ma dostęp jedynie do platformy zdalnego nauczania oraz przeglądarki internetowej. Każda inna aplikacja ma zablokowany dostęp. Brak możliwości dokonywania zmian w ustawieniach.

Mówiąc w skrócie: konto do nauki zdalnej ma służyć wyłącznie do tego celu, tak aby syna mojej siostry nie korciło żeby w trakcie lekcji siedzieć na discordzie csie i innym minecrafcie. Do grania jest drugie konto "uzytkownik" na którym w zasadzie grac mozna ale nie da rady namieszać w ustawieniach (mlody orłem komputerowym nie jest ale jest sprytny). Oczywiście chce to tak wykombinować żeby mlody w trakcie lekcji nie przelogowal się na konto "uzytkownik" aby dalej odwalać maniane na lekcjach.

Czy myślicie ze taka operacja jest możliwa bez jakiegoś zewnętrznego oprogramowania? Czy można bez żadnych przeszkód dokonać takiej konfiguracji z pozycji samego Windowsa?

#windows #komputery #dzieci #szkola #it #informatyka
  • 4
@pooszkin:
Nawet nie potrzebujesz 2 oddzielnych kont dla dziecka, wystarczy jedno. Tylko musisz mu założyć konto Microsoft, nie tylko lokalne na tym komputerze.

Potem to konto konfigurujesz jako konto dziecka, i możesz ustawiać co ci się tylko zamarzy - limity czasowe na cały komputer, na każdą aplikację z osobna, dostępne godziny, blokować strony internetowe - no cuda, panie. Wszystko możesz zrobić zdalnie, przez przeglądarkę, nawet z poziomu innego komputera czy smartfona.
RandomowyMirek - @pooszkin: 
Nawet nie potrzebujesz 2 oddzielnych kont dla dziecka, ...

źródło: comment_1643546944dQO3vGdySAYK2e4PHcXz0x.jpg

Pobierz
  • 1
@RandomowyMirek okej czyli musze się skupić na "Microsoft Familij Safety". Próbowałem dzisiaj przez to przebrnąć , nie miałem zbyt dużo czasu i troche się gubiłem. Nie wiedziałem czy konfiguracje mam prowadzić z konta rodzica czy dziecka. Przy ustawieniach wchodziłem w takie błędne koło bo rzeczywiście trafiałem w konfiguracji na odnosnik do familij safety, Lecz ostatecznie wracałem do punktu wyjścia. Za nic nie mogłem nawet odnaleźć miejsca gdzie mógłbym dawać limity ma określone