Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Proszę o pomoc specjalistów, ponieważ udało mi się dojść do dochodów większych, niź próg podatkowy.

Ważne notki:
- Mam status studenta i mniej niż 26. Do kwoty 85.000 nie płacę żadnych podatków.
- Praca w firmie A jest stabilniejsza z bardzo dobrymi warunkami umowy.
- Księgowa wyliczyła, że zakładanie działalności teraz w ogóle mi się nie opłaca. Koszty prowadzenia są niemalże identyczne, jak realizacja tych UZ.
- Kwoty są zaokrąglone

1. W firmie A realizuję umowę zlecenie na wynagrodzenie ok. 135.000 PLN brutto rocznie. 15.000 PLN oddaje do skarbu Państwa, czyli rocznie zarabiam: 120.000 PLN.

1. W firmie B dostałem umowę zlecenie na na wynagrodzenie 205.000 PLN brutto. Oddaje 40.000 PLN do skarbu Państwa, więc zostaje ok. 165.000 PLN

To wszystkie możliwosci, jakie wymyslilem:
a) Zostać w firmie A do 26 r.z.
b) Zmienić firmę A na firmę B. Ryzyko na poziomie średnio-wysokim, zysk większy o 2500zl, rozwój olbrzymi
c) Próbować realizować dwie umowy zlecenie jednocześnie z narażeniem się na przepracowanie się, wypalenie i złamanie warunków umów o zakazie konkurencji, spalenie się w firmie A i/lub B.
d) Założyć działalność i realizować dwie umowy jednocześnie, tracąc ulgę dla młodych i ponosząc te same koszty, co realizacja tych umów zlecenie.

Proszę o poradę i pomoc, jaką decyzję najlepszą podjąć.

Bardzo chciałbym zacząć pracować w firmie B, ale jednocześnie rowniez zostac w firmie A. Nie bardzo chcę zakladac firmy pod #b2b, bo się na tym nie znam i nie chce mi się mieć dodatkowych problemow w glowie, ale rowniez nie bardzo chce mi sie oddawac ok. 50.000 PLN podatku do skarbu Panstwa zostajac na UZ.

#podatki #praca #pracbaza #ksiegowosc

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61f5d13d99f26e000a5d06d4
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Próbować realizować dwie umowy zlecenie jednocześnie z narażeniem się na przepracowanie się, wypalenie i złamanie warunków umów o zakazie konkurencji, spalenie się w firmie A i/lub B.

d) Założyć działalność i realizować dwie umowy jednocześnie,


@AnonimoweMirkoWyznania: ale na B2B też możesz mieć umowę o zakazie konkurencji, wiesz o tym?

@Papinianus: to pewnie roczny przychód
  • Odpowiedz