Wpis z mikrobloga

wczoraj na wspólnym był vlog ze sklepu i macane było (płyty winylowe) a Grubas - na co to komu, to przekładać i przełączać trzeba

jak prychłem śmiechem na myśl, że dopiero co z niego taki audiofil się zrobił, szukanie głośników a debil chyba sam wie, że z winyli to czysta poezja słuchać prawdziwych dźwięków (no ale co to ze mnie za ekspert, dziś ma być spotifaj, głośniki, wzmacniacze a nie jakieś winyle) - no tak tak Marcinku, przecież Ty rocznik 72 więc winyle były grane

#mocnyvlog
  • 5
@astri: absolutnie nie bronię szafy ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale mocno ogarniałem ten temat ostatnio i płyta audio cd pod każdym mierzalnym fizycznym parametrem dźwięku jest lepsza od winyla, ślepe proby gdzie siedziały eksperty audiofilskie potwierdzają to, a co najśmieszniejsze dzisiejsze wydania winyli i tak są nagrywane z cyfrowego źródła
@xiv7: Niektore są to prawda, ale mastering dla winyli jest inny, bo musi być inny. Nie twierdzę przy tym, że nie masz racji - sam opieram swoją bibliotekę audio na płytach cd - znaczy zgrywam je do flac i odtwarzam z dysków, ale źródłem jesc cd. Tym niemniej zastanawiam się nad kupnem gramofonu - ale bardziej w celach badawczo - poznawczych.