Wpis z mikrobloga

Da się jakoś ustawić konsolę PS5 tak aby:
1. TV uruchamiał się sam jak odpalam konsole z pada.
2. Konsola się nie uruchamiała jak odpalam TV xd

Tak mam na XSX ale nie wiem jak to ogarnąć na PS5.
#ps5
  • 8
  • Odpowiedz
@malywodzu99: chyba sie nie da tych 2 opcji na raz ogarnac; w ustawieniach ps5 system->hdmi mozesz wylaczyc "polaczenie z urzadzeniem HDMI" i wtedy konsola sie nie uruchamia od razu jak odpalasz tv, ale za to nie mozesz wtedy wlaczyc opcji "one touch play" ktora pozwala na odpalenie tv automatycznie po wlaczeniu konsoli
  • Odpowiedz
@malywodzu99: jest pewne obejście tego. Telewizor odpali konsole tylko wtedy jak puści sygnał na HDMI konsoli. Więc jeżeli domyślnym źródłem telewizora będzie inne urządzenie lub np. antena telewizyjna to wtedy konsola się nie uruchomi przy włączeniu TV. Dodatkowo konsola się odpali jak przełączysz źródło sygnału na HDMI konsoli
  • Odpowiedz
@malywodzu99: mam TV z 2018 roku Samsung. Jak miałem Nintendo Switch to elegancko odpalało mi TV jak włączałem konsolę padem, miałem dedykowaną ikonę Switcha na Smart TV i w ogóle elegancko się wszystko sparowało. Z PS5 tak niestety nie jest. Podejrzewam, że producent TV dodał feature parowania konsol powstałych przed zrobieniem tego modelu TV. Swoją drogą chyba mogliby dać jakiegoś update'a do nowych konsol.
  • Odpowiedz
@Sarpens: Nieważne co mam wybrane, jak kliknę przycisk na padzie to mi się odpala konsola, a konsola odpala telewizor. Co ciekawe komputer tak nie potrafi, bo to nie jest kwestia po prostu sygnału na porcie tylko komendy HDMI-CEC.

W drugą stronę muszę wybrać odpowiedni port HDMI jako źródło żeby mi się konsola włączyła
  • Odpowiedz
@malywodzu99: u mnie na Panasonicu jest tak, że jak wyłączę konsole to muszę poczekać kilka sekund aż na ekranie pojawi się napis "brak sygnału". Wtedy po wyłączeniu tv wiem, że włączenie samego tv nie odpali konsolim
  • Odpowiedz