Wpis z mikrobloga

w odpowiedzi na ten wpis, bo przegryw oczywiście wrzucił mnie na czarno
https://www.wykop.pl/wpis/63343341/moje-ulubione-slowko-to-katotaliban-tak-widze-osob/

@eschatoestetyzm: wiadomo, bo te wszystkie negatywne reakcje to powstały w próżni, bez żadnego powodu i beż żadnego związku z tym, że osoby i organizacje, którym się złorzeczy przyczyniły się do powstania rzeźnickiego prawa, które już jest i zapewne będzie źródłem cierpienia i nieszczęścia wielu, wielu osób. Tak to już synku jest na tym świecie, że akcja rodzi reakcje. Sprawiasz ludziom ból i odbierasz im ich prawa? Licz się z tym, że będą na to reagować. I to w niezbyt miły sposób.

#neuropa #4konserwy #bekazprawakow #aborcja
  • 11
którym się złorzeczy przyczyniły się do powstania rzeźnickiego prawa, które już jest i zapewne będzie źródłem cierpienia i nieszczęścia wielu, wielu osób


@bacaa90: Dobrze, ale skąd wniosek, że cierpienie jest złe? Tak samo nieszczęście. Dlaczego przypisujesz wartość normatywną subiektywnym odczuciom? O kant tyłka możesz sobie to, co napisałeś, otrzeć, bo to na gruncie filozofii to czysta erystyka.
@bacaa90:

jeżeli masz taki kaprys, to sobie możesz i fiuta w imadło wkręcić i się tym uszlachetniać. Nic mi do tego. Ale od innych wara.


Nie, nie będę utrudniał sobie czytania Hegla pobytem w szpitalu. A po drugie, wypad mi z kontynentu z tym anglosaskim liberalizmem ( ͡° ͜ʖ ͡°), prawdziwy oświecony Europejczyk zachwyca się absolutyzmem oświeconym ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@Trixie:

to już jest jakiś wyższy poziom wypranego mózgu żeby tak pisać, bo nie wierzę, że potrafisz pisać coś takiego i nie być zindoktrynowany katolicką ideologią.


Jestem heglistą i idealistą absolutnym.
myślę, że pozostałe pięć osób w tym kraju musi być zadowolone, że doszła szósta z poglądami takimi jak oni.


@Trixie: Niestety, IF UW został przejęty przez analityków, na KULu neotomiści wymierają, swoją drogą to polecam zapoznać się z imbą prof. Styczeń vs prof. Krąpiec o tym, jak o. prof. Krąpiec próbował zrobić z etyki dział metafizyki xD, a na UJ siedzą relatywnie rigczowi fenomenolodzy i idealiści xD.

PS. Zizek jest heglistą,