Wpis z mikrobloga

Hej mirki. Od 10 lat zajmuję się webdevem. Czuję się już mocno wypalony, głowa szwankuje, młodsi potrafią więcej niż ja po tych 10 latach. Pytania brzmi - czy byliście w podobnej sytuacji i jakoś sobie z tym poradziliście? Jeśli tak, to jak? Myślę nad całkowitą zmianą języka / stacka technologicznego, ale zostanie w zawodzie (nie widzę alternatywy). Pytanie, czy to pomoże?

#programowanie #programista15k #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 13
@a5f5c1: zastanawiałem się, ale wszyscy mi raczej doradzają "bądź team leadem". Przy czym nie wiem, im starszy jestem, tym bardziej czuję się niekompetentny. To samo z managementem, trochę nie ogarniam terminów, zapominam rzeczy - starość nie radość. W managemencie to dość trudne przypadłości.

@a5f5c1 Myślałem o tym, żeby odejść od webdevelopmentu i iść w innym kierunku, ale dalej programować. Natomiast trochę się "zastałem". Data Science wydaje się ciekawe, ale tu raczej
@karbamazepina: Ostatnio 3 miesiące temu po 2 miesięcznej przerwie. I znowu zmieniam, bo zima i #!$%@? dostaję. Ale długo się tak nie da ciągnąć. Na webdevie jest tylko odkrywanie Ameryki na nowo i po 10 latach to wyraźnie widzę i mnie to frustruje. Nowe biblioteki, nowe konwencje, ale to jest kręcenie się w kółko między paradygmatami. Nie widzę sensu uczenia się czegoś, co znowu po 2 latach pójdzie w zapomnienie bo
Nowe biblioteki, nowe konwencje, ale to jest kręcenie się w kółko między paradygmatami. Nie widzę sensu uczenia się czegoś, co znowu po 2 latach pójdzie w zapomnienie bo każdy stwierdzi, że to było złe


@AleOCoCiChodziZeTakWciazSieUganiasz: zapraszam do Javy. Hibernate, Spring, Java 11 i to w sumie tyle.

@AleOCoCiChodziZeTakWciazSieUganiasz: a może zmień na powiedzmy pół roku branże, idź rozwozić glovo, kontakt z ludźmi, ruch ( ͡º ͜ʖ͡º) a za pół roku wrócisz z nowymi siłami, uśmiechem, dobrą kondycją i docenisz klikanie w kąkuter ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Piszę całkowicie serio.
Jak czujesz się wypalony to brnięcie w to tylko będzie wpędzać cię w deprechę.