Wpis z mikrobloga

@trozek: oglądając to co prezentował sobą burmistrz Wielunia miałem dwie refleksje:
- jakbym miał przed oczami Andrzeja Leppera w dużo gorszym wydaniu;
- że było grubo posmarowane i zasadne wg mnie byłoby prześwietlenie Pana Burmistrza pod kątem przyjęcia korzyści majątkowych (lub niemajątkowych, if you know what i mean ( ͡° ͜ʖ ͡°)), bo to jak bardzo się zaparł na swojej decyzji wydaje mi się absurdalne; żadne tłumaczenie
bo to jak bardzo się zaparł na swojej decyzji wydaje mi się absurdalne; żadne tłumaczenie o promocji miasta nie jest aż tak niewiarygodne w kontekście co ten chłop wygadywał


@papaj_21_37: Jak cie złapią za rękę mów że nie twoja ręka. Z Pegasusem działa to i w Wieluniu ze Słowikiem da rade ;)

Zastanawiam się nawet czy nie dałoby się podciągnąć go pod niegospodarność w sytuacji gdy gmina może zarobić 30 tysięcy
@trozek: Podziwiam próbę. Choć popularyzacja nauki samej w sobie też jest wyzwaniem. Co do nauki to mam do Pana pytanie. Jak to się dzieje, że światło przechodząc z jednego do drugiego ośrodka się "załamuje"? Rozumiem, że dzieje się tak, gdy jest zmiana gęstości optycznej i tutaj kończy się wiekszość tłumaczeń. Z tego co wiem chodzi o zmianę właściwości elektromagnetycznych fali. Czy jest jakiś artykuł, który to dobrze wytłumaczy laikowi?
podziwiam, że podejmujesz próbę dyskusji z Burmistrzem. Ale założenie, że on taki długi tekst przeczyta i zrozumie, uważam za błędne.


@doeros: Jeszcze pewnie napisze coś w stylu w odpowiedzi:

"Dziękuje za kontakt, cieszy mnie pana zachęta do przyjazdu do wielunia gdyby nie impreza która się odbędzie tu nigdy by pan o tym nie pomyślał, zapraszam do kontaktu na pewno uda nam się znaleźć termin na pana przyjazd, oczywiście poza terminem gali
@trozek: wszyscy mu tłumaczą że zieliński to obrzydliwa postać, ale on to wie. Podpisał z najmanem umowę, a ma takie przekonania, że "pacta sunt servanta". Tłumaczcie mu nie, że słowik zły tylko, że umów nie należy dotrzymywać albo przynajmniej nie ze wszystkimi. Trochę to ryzykowne, bo skoro umów nie trzeba dotrzymywać to np. ZUS nie będzie chciał wypłacić wam emerytury, bo nie jesteście zaszczepieni i "możecie zabić babcie", albo wyliście piwo
@papaj_21_37: powiem Ci że było to tak absurdalne, że ciężko to się oglądało. Jednak natknęła mnie taka mała hipoteza.( ͡° ͜ʖ ͡°) Oczywiście wszelkie podobieństwa przypadkowe. Masz potężną firmę liczącą się na rynku europejskim, w nie dużej gminie 20000 ludzi. W ramach tego żeby mieć spokój na swoim podwórku robisz super kampanię jakiemuś miernemu gościowi/słupowi. Facet wygrywa i masz spokój ulgi referencyjne podatki, grunty w dobrych cenach
Zastanawiam się nawet czy nie dałoby się podciągnąć go pod niegospodarność w sytuacji gdy gmina może zarobić 30 tysięcy zamiast 10 tysięcy.


@papaj_21_37: wczoraj napisałem o tym post na mirko, to zostałem wyśmiany, także zbyt wiele od wypoku nie oczekuj.
@trozek: Panie Tomaszu, niestety pana życie zawodowe jest mniej ciekawe, mniej interesujące i mniej przyciągające, niż życie zawodowe przestępców. Pan ze swoją nauką i całym tym zamydlaniem oczu bez większego ładu i składu jakim to Pan nie jesteś kozakiem i lepszym człowiekiem, bardziej godnym dostrzeżenia i atencji po prostu jesteś odklejony od rzeczywistego świata i nie potrafisz tego zaakceptować. Nie ma co też brać tutaj ludzi na litość i pisać o