Wpis z mikrobloga

Czysto teoretycznie ( ͡º ͜ʖ͡º)

Jestem logistykiem, mgr inż. Lvl 29
Na komisji dostałem kat. A, ale od tamtej pory trochę się rozchorowałem i teraz łapał bym się na D
Co w przypadku mobilizacji rezerwistów robią z takimi jak ja? Mam jakieś szanse by dostać fuchę z dala od frontu i zająć się np. zaopatrzeniem?

#wojsko #wojna #heheszki
  • 8
@Zralok: Jak masz lvl 29 to pewnie nie byłeś w wojsku. W pierwszej kolejności zmobilizują WOTciarzy, NSR. Do tego będących po rocznej lub dwuletniej służbie zeciarzy-rezerwistów, którzy jeszcze się łapią wiekiem i mają jakieś konkretne przydziały mobilizacyjne na mniej lub bardziej specjalistyczny sprzęt typu plot, kierowcy, ciężki sprzęt. Do tego uczelnie wojskowe pewnie będą skrócone i skierowane do czynnej służby. Później ruszy nabór 18, 19 latków na do krótkiego szkolenia na
@Zralok: @mikkeboss: w przypadku mobilizacji będzie ponowna komisja, spokojnie, nie musisz teraz nigdzie jeździć i się wychylać. Lepiej tam nie wpadać jak szweje mają dużo wolnego czasu, jeszcze ktoś zacznie dumać i wymyśli, że jesteś jednak zdrowy.
@Korowiov: są regularnie szkolenia rezerwy, nawet MON na FB wrzuca fotki gdzie Janusze 40+ w stalowych hełmach kręcą się na zestawach plot i podpisy "SZKOLENIA PRZECIWLOTNIKÓW REZERWY"