Wpis z mikrobloga

Mirki, takie filozoficzne, ale zupełnie poważne pytanie.

Po co pracujecie?

Zapewne większość po prostu, żeby mieć kasę. Ale czy są tu tacy, którzy pracują dla idei (tylko lub przede wszystkim, a przy okazji jedynie z tego robią pieniądze, np. może lekarze? wolontariusze?)?

Zapraszam do krótkiej ankiety.

#filozofia #pieniadze #pracbaza #ciekawostki

Po co pracujesz?

  • Przede wszystkim dla idei (a przy okazji kasa) 7.4% (11)
  • Przede wszystkim po to, żeby mieć z czego żyć 92.6% (137)

Oddanych głosów: 148

  • 21
@asfalt6: Chciałbym, żeby moja praca sprawiała mi radość i która potrafiłaby mnie pochłonąć nie z samej idei #!$%@? czy kasy, ale z przyjemności. Ale w obecnej chwili pracuję, by mieć kasę i rozwijać umiejętności.

Wydaje mi się, że praca z natury powinna być taka, która cieszy, wtedy nawet na konto nie patrzysz, jeśli ci starczy na to co chcesz.
@asfalt6: gdybym miał robić dla idei to angażowałbym sie w wolontariaty a nie prace i sam bym sobie wybierał co dokładnie chce robić

jeśli mam wielu pracodawców do wyboru, to patrze jak wyjde na tym łącznie długoterminowo,

przykładowo
jeśli jeden oferuje niższą kase, ale daje duże możliwości nauki, a dzięki tej wiedzy będe mógł robić ciekawsze rzeczy za dużo większą kase, to super

jeśli drugi oferuje większe pieniądze, ale prawie zerowe
Ok, to jak przybrało to taki nieoczekiwany efekt, to bardzo proszę o wypowiadanie się tych wyjątków zaznaczających pierwszą odpowiedź ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@asfalt6: Jakby mi ktoś powiedział, że mogę od dzisiaj nie pracować, a on będzie mi płacić za spędzanie czasu tak jak chcę to oczywiście, że bym w to poszedł ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale lubię moją pracę i wstając rano nie czuję presji i tego, że idę do pracy na przymus. Pracowanie sprawia mi przyjemność i w 99% z uśmiechem jadę do pracy (
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@asfalt6: zależy od zawodu. Podałeś dwa skrajne przypadki. Sędzia za darmo może być łatwo skorumpowany xd naukowiec który robi za free dla idei, super. Świat nie jest czarno biały