Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki, potrzebuje wsparcia w temacie #inteligentnydom. Na początek chce sterować żaluzjami i taśmami LED za pomocą apki oraz na podstawie danych z czujników ruchu, planuje jednak system stopniowo rozwijać i dokładać kolejne klocki typu integracja z alarmem, czujniki w oknach stacja pogodowa, nagłośnienie strefowe, falownik od fotowoltaiki itd. Rozważam dwa systemy #fibaro który wydaje się kompletny i nie muszę się martwić niczym ale trochę odstrasza cena centralki, druga opcja elementy wykonawcze #zamel #supla i budowanie systemu z pomocą #homeassistant, mam nas synology więc nie muszę się martwić o odpalenie HA jednak wydaje mi się że integracja będzie bardziej czasochłonna niż przy fibaro no i nie wiem jak sprawdza się komunikacja z elementami poprzez wifi.
  • 4
@ziela474 jak chcesz na poważnie to tylko otwarte systemy, nie ma co się uzależniać od danego producenta. Fakt dużej zejdzie ale na przyszłość zaplusuje. Nawet jeżeli wydaje Ci się że dany system jest kompletny to pomysł że np za rok możesz pomyśleć o integracji urządzenia którego nie ma w swojej ofercie. Tak kupujesz beż znaczenia jakiego producenta tylko urządzenia lepsze/tańsze. Druga sprawa to w zamkniętych systemach wszystko działa w chmurze i padną
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nawri: równie dobrze może Ci paść router, bramka czy też coś innego czym to sterujesz i też "nie włączysz światła". Ja mam kupę urządzeń na wi-fi/supla i przez kilka lat jak ich używam (5?) miałem tylko raz problem ze strony chmury a tak to zero problemów.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Dzięki za porady, to w takim razie na start idę w suple a potem się zobaczy. Kolejny problem jest taki ze potrzebuje czegoś do taśmy rgbw a zamel ma tylko RGB z tego co widze