Wpis z mikrobloga

@bananometr: pytaj na forach amerykańców, albo lepiej na grupkach

Do takich aut trzeba mieć też serwis który robi amerykany. Nie dlatego że te auta są skomplikowane, albo nie poradziłby sobie z tym przeciętny mechanik - zwyczajnie janusze robiący passaty B5 na zakładzie boją się dotykać takich nietypowych rzeczy
@bananometr: Musiałbyś raczej poszukać na grupkach podobnych modeli opinii. Każdy mechanik to ogarnie bo to prosta konstrukcja, a części ściągniesz ze stanów bez większego problemu, np z rockauto.com

@Atreyu: nie ma już takich mechaników, nikt kto żyje z tego nie będzie naprawiał tylko starsze niż 20 lat samochody, bo ich już po prostu jest mało i będzie coraz mniej.
@ssto: są bo na takich trafiałem. Tylko naprawiają passaty B7 i B8 a nie B5 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie chodziło o wiek auta, a o popularność. Z tego samego powodu większość mechaników nie podjęłaby się naprawy lambo
@bananometr Znajomy posiada, odrestaurował sobie ale ma go już kilkanaście lat. Bardzo trwałe auto jeśli chodzi o mechanikę praktycznie nic tam się nie psuje bo nie ma co. Gorzej będzie z elektryką i elementami karoserii z uwagi że to cabrio nie raz dostał pewnie wodą po drzwiach itp akcje a idealnie szczelny też nie jest więc bez garażu to auto szybko niszczeje jak każde tego typu. Potwierdzam słowa Mirka, że bez mechanika
@piterszoniusz: generalnie sam chciałbym się zabrać za naprawy (tyle co bez kanału/podnośnika w domu). Wiem że nie najlepsze są amerykański fury do nauki xD za to jaka satysfakcja jest z naprawy takiego wozu ( ͡° ͜ʖ ͡°).Jakąś podstawową wiedzę mam, asterkę sam daję radę ogarnąć, choć w niej też nie ma co się psuć.
Z tą elektroniką się boje bo to bez manuali/schematów ciężko, podobno ten komputer
@ScaRRyMaN: Skąd ta opinia, co w tym wozie jest wątpliwej jakości? (tak serio sie pytam o opinie). W tej cenie do 10k nie oczekuje że to będzię cud, ale mimo wszystko kosztuje tyle co jakiś europejski paździerz, ale ma silnik 2l+ oraz jest w klasie wyższej, nie mówiąc że golf2 w cabrio kosztuje co 3 takie lebarony.
Rozglądałem się za scirocco, fajna bryła, szczególnie na amerykańskiej lampie, ale w cenie do
@bananometr: Grupy i Fb dużo pomogą ale niestety musisz trafić na kogoś kto podzieli się z tobą wiedzą i wytłumaczy w czym problem a za darmo to wiadomo. Druga opcja to zamów sobie książkę od haynes na ebay i bedziesz miał wszystko spisane.