Wpis z mikrobloga

Dzień doberek, szukam czegoś aby zastąpić swoją starą malinkę w wersji 3 na coś ciekawszego - tak naprawdę nie mam już do niej siły. Myślę nad:
- hp t620
- hp t630
- dell wyse 5070

Ewentualnie coś innego. Najlepiej poniżej 400zł i z niskim poborem prądu. Sprzęt głównie pod zigbee (z 30 urządzeń) + kilka czujników bluetooth i wifi. Na co zwrócić uwagę kupując używkę?

#homeassistant #zigbee #smarthome #inteligentnydom
  • 16
  • Odpowiedz
  • 2
@Lukasq ja tam t630 i działa ale mam mniej urządzeń i nie mam porównania do pozostałych.
Ja mam wersję 8gb ram i 4 wątki co przydaje się jak sobie umyśle kolejnego dockera.
P.s w t630 nie podepniesz zwykłego dysku inaczej niż po USB :( ale za to zrobisz ha SSD OoO
  • Odpowiedz
@Lukasq: mam t630, polecanko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

tak jak @3RRR mówi, dysku na USB nie podłączysz ale ja wsadziłem duży SSD i postawiłem sobie poza HA pihole, plexa i kilka drobnych usług.
  • Odpowiedz
@Lukasq: szukaj t620 z 4 rdzeniowym prockiem, dodasz ramu i będzie dobrze. Miałem na tym homeassistanta z 15 urządzeniami wifi + 15 zigbee i działało świetnie, niebo a ziemia w porównaniu z rpi. Domyślnie obsługuje dyski m2 sata ale są też mody na wlutowanie normalnego wejscia sata
  • Odpowiedz
  • 0
@Lukasq softwerowo. Nie ma wsparcia sprzętowego.

@retardo dysk na USB 3.0 do t630 podepniesz jak najbardziej (sam mam 2) ale nie podepniesz po sata co trochę ogranicza przepustowość.
  • Odpowiedz
Zacząłem się zastanawiać dlaczego nie chcesz nowej malinki, ale jak patrzę na te ceny to jakiś dramat.... Ten 3040 wygląda fajnie.
  • Odpowiedz
@9866666: Znaczy ja nie mam nic do malinki (i bardzo ją lubię, bo było na niej już chyba wszystko), po prostu pi 3 jest już mocno ograniczone i ma swoje problemy - mało ram, dysk usb 2.0 ma małą przepustowość. Za to raspberry pi 4 już praktycznie nie istnieje 500zł i z znikomą dostępnością (może będzie nakład pod koniec lutego). Za tą kwotę to już wolę sobie kupić terminal i kilka
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@3RRR: ale IMO nie taka straszna wada, no bo do jakiej ilości danych musisz mieć szybki dostęp, w środek włożyłem 2TB i nie potrzebuje nawet zew. Dysku
  • Odpowiedz
@specjalista_wysokiej_klasy:
Wielkość nie ma znaczenia, mam sufit powieszany w korytarzu "z schowkiem" więc mogę sobie go tam schować.

Słyszałem, że Conbee jest super, ale sam mam "SONOFF Zigbee 3.0 USB Dongle Plus" i daje radę - kupiony za 30 kilka złotych, więc trochę nie mam parcia aby wydać 5 razy tyle na nowy moduł. :D
  • Odpowiedz