Wpis z mikrobloga

@normanos: Wszystkie peryferia podpięte schludnie do monitora wtedy mogą być. W praktyce do maka bezpośrednio podpinasz już tylko sprzęty wymagające wybitnie dużej wydajności, np. dysk pod gen 3.2 2x2.

Tutaj inni użytkownicy muszą się wypowiedzieć, ale wydaje mi się, że też jest mniej problemów z kompatybilnością tego rozwiązania.

Niektóre monitory mają problem np. z okrojoną paletą barw przy połączeniu usbc-hdmi (brak problemu, jeżeli podłączasz do Display Port).
Piszę o tym, bo
@normanos: nie polecam iiyamy. Miałem przez pół roku. Używałem z dwa miesiące, później stała na biurku i zepsuła się w niej matryca XD! (sama z siebie, monitor był odłączony od sieci i źródeł sygnału). Miesiąc w serwisie, monitor przyszedł niechlujnie złożony + z widocznymi śladami po rozbiórce, których wcześniej nie było. Serwis nie widział swojej winy. Nie warto
@normanos: mam wspomnianego della - polecam. Faktycznie usbc z DP byłoby na plus, ale tak jak piszesz - jeden przewód różnicy. To ma być teraz Twój jedyny monitor? Komfortowo da się pracować z dwoma oknami w proporcjach 66:33 lub 50:50.
Dell ma mniejsze zakrzywienie niż iiyama.
@glos_zenady: tak, jedyny, robię sobie male stanowisko pracy w domu. W biurze mam maca mini i 2 monitory jak wyżej na fotce. W domu wlasnie wymieniam MBP2015 na M1 i do niego chce ten monitor.

Masz jakieś "ale" do tego monitora?
@normanos: czasem używam też do grania i sprawdza się bdb. Na co dzień w pracy trzeba polubić się ze skrótami klawiszowymi softu typu Rectangle, bo rozmieszczanie okien jest bardziej uciążliwe niż na dwóch osobnych monitorach.

Po tym czasie może wolałbym większe zakrzywienie, ale to już osobiste preferencje.

Ogarnij test Della na rtings, bardzo chwalony tam.
@alWdIjJpz18nHw: ten LG co polecileś wygląda ciekawie ale niestety znalazłem kilka opini nt. różnych problemów z usbc/PD oraz nieostrymi fontami. Nawet ktoś z PL pod tym w/w też to dopisał ;( (na reddicie więcej wątkow). Szkoda, za duże ryzyko. ;(((