Wpis z mikrobloga

@Stanley666: musiałbym zejść do auta, ale jeżdżąc po Krakowie mam zawsze średnią bodajże w okolicach 35 km/h. Czyli dwukrotnie szybciej od tramwaju. A do tramwaju trzeba przecież jeszcze jakoś dotrzeć i na niego czekać.
@testowyandrzej: jak nierealne? To średnia. Będziesz stać w korku na jednym odcinku to w danym miejscu średnia wyniesie 10 km/h, a na innym pojedziesz bez problemu 60 czy 70 km/h. Ludzie nie przemieszczają się po mieście jeżdząc tylko na ATW w godzinach szczytu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@goferek: no właśnie o tym mówię - ile pojedziesz te 60-70km/h? i to jeszcze w Krakowie :-) Spradz Mirku u siebie jaka masz srednia (zakladam, ze jezdzisz zgodnie z przepisami). Dalej uważam, że realnie jest 20-25km/h przy srednim ruchu.
@goferek: nie wiem za jakis okres i jaka trasa, ale teraz np. sa ferie w Krakowie.

Ja też sprawdziłem i spod Wieliczki do ATW (ok. 18km) jechałem w ciągu dnia ok. 40 minut w tym roku. I raczej była droga bez korków, ruch średni. To daje srednia ok. 27km/h
@pilot1123: zdaję sobie sprawę z tego, że to prędkość handlowa. Ale powiedzmy sobie szczerze, jeśli najszybszy pojazd zbiorkomu osiąga prędkość taką samą, jak rowerzysta (a dodatkowo uwzględniając to, że rowerzysta nie traci czasu na dotarcie na przystanek i oczekiwanie na pojazd, to znacznie niższą), to nie jest to zbyt fajna alternatywa.
Owszem, jest jeszcze kolej aglomeracyjna która jeździ naprawdę fajnie i ma dobrze rozmieszczone przystanki, więc mogłaby stanowić trzon komunikacji umożliwiając
@goferek: mimo wszystko w wielu przypadkach tramwaj jest całkiem przyzwoity w Krakowie. Zwłaszcza jeśli jedziesz do centrum gdzie parkowanie wcale nie jest takie oczywiste.

Natomiast jest wiele innych punktów do czepiania się, np. autobusy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kolej alomeracyjna ma szanse mieć jakikolwiek sens jak dokończą te nieszczęsne mosty. Obawiam się że PLK jest 100x bardziej betonowy niż miejskie instytucje( ͡° ͜ʖ ͡°
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cymerek: artykuł jest z 25 MARCA 2020 czyli pierwszy miesiąc pandemii, gdzie wszystko prawie staneło do zera i faktycznie każdy dowóz jedzenia był błyskawiczny jak nigdy wcześniej i później. Było po prostu pusto.

@testowyandrzej: przecież to napisałem poniżej linku
@Matt_888: Średnia prędkość londyńskiego metra to 33 km/h. O połowę więcej od najszybszej linii krakowskiej. Przy czym wydaje mi się, że TfL podaje pomiar rzeczywisty, a powyższy jest rozkładowy, więc różnica może być nawet większa na korzyść Londynu.
Ale zadżumieni eksperci z miasta królów Polski nadal bredzą o przewagach "premetra" nad metra.