Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Chciałbym kiedyś wyjść z przegrywu.

Zaczynam od małych kroków. Mam teraz taki cel.

Nigdy nie byłem w restauracji, pubie etc., bo boje się ludzi. Nawet z rodzina nigdy nie chodziliśmy do takich miejsc.

Chciałbym jednak zadać kilka pytań. Ok?

Restauracja. Mnie przeraża to. Czy można tam wejść będąc normalnie ubranym w t -shirt czy trzeba jakąś koszulę mieć? Przykładowo siadam do stolika, tak? i czekam aż podejdzie kelnerka i da mi menu, a ja jej powiem, co chce jeść?
Jak skończę to idę do kasy/baru żeby zapłacić czy tak jak na filmach wołam kelnerke i proszę o rachunek? wtedy ona daje rachunek. I co, płacę jej czy jak? jak przykładowo wyjdzie 43 złote, to daje 50 zł i mówie, że reszta dla pani, czy jak daje się te napiwki? trzeba w ogóle dawać jakąs okreslona kwote czy te 7 zł wystarczy. I jak to powiedziec, np., reszta dla pani, czy bez reszty, czy dac 50 zł i powiedzieć dziekuje i odejsc. Czy jak sie daje napiwek?

Pub. To miejsce przeraza mnie jeszcze bardziej. Tam wszyscy sa pijani i wyluzowani. Ja pewnie bede mega spięty wiec moze walne sobie browara przed wejsciem?
Wchodze i w sumie nie wiem. W restauracji siadam do stolika. A w pubie? tam chyba nie ma przeciez kelnerów. Podchodze do baru i zamawiam np piwo i place odrazu i siadam sobie z nim? nie wiem, tak mi sie wydaje, ze tak sie robi.

Mozna w ogole w takie miejsca samemu chodzic czy jednak lepiej nie. Bo boje sie troche. Bo nie chce tez bym byl tam jakis wysmiany czy cos :( jak postrzegane są osoby ktore siedza same w pubach i restauracjach. Nie wiem?

#przegryw

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61ed306bf7bdff000a932ba0
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 9
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: idź na żywioł i obserwuj co się dzieje. Nikt ci RAM krzywdy nie zrobi. Ludzi w koło traktuj jak NPC.

Grunt abyś wszedł czysto unrany. Poza tym, co szkodzi abys nie zaczął ubierać sie jak dorosły w koszule?

Tylko kup taką, której nie trzeba wkładać w spodnie. Na dobry początek.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Za każdym razem jak szedłem sam do takiego miejsca (głównie do restauracji) to czułem mega krindżuwe i potem jeszcze większy kac. To nie jest dobry pomysł Miras ( ͡° ͜ʖ ͡°) A jak już koniecznie chcesz się narażać to udawaj zarobasa (jakiś laptopik, teczuszka, smartfon itd.). Spoglądaj często na sikora, staraj się szybko zjeść i #!$%@?ć.

Jeśli chodzi o kwestie techniczne to kelnerka zwykle jak
  • Odpowiedz
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania więcej luzu kolego, z takimi pytaniami to już na starcie jesteś stracony to po co w ogóle tam iść? Wchodzisz bierzesz menu jak leży przy ladzie albo na stołiku. Zamawiasz gdy ktoś podejdzie czekasz> dostajesz>jesz>płacisz>wychodzisz. Co do płacenia różnie to wygląda zależnie od miejsca czasem kelnerka sama podejdzie a jak chcesz się zawinąć szybciej to podchodzisz do lady i tyle.
  • Odpowiedz
PijanaStara: ja do pubu nie lubię sam chodzić, raz poszedłem i było dziwnie pić samemu piwo

ale do restauracji już jak najbardziej

pamiętaj aby pytać jak czegoś nie wiesz, nikt ci łba nie urwie ani się nie będzie śmiać
  • Odpowiedz
Restauracja.

Czy można tam wejść będąc normalnie ubranym w t -shirt czy trzeba jakąś koszulę mieć?

Zależy od restauracji. Ja bym powiedziała, że w 90% przypadków wystarczy postawić na basic niezależnie od tego gdzie idziesz jeśli nie wiesz jak się ubrać. Jeansy + basic koszulka np czarna czy jakaś koszula

Przykładowo siadam do stolika, tak? i czekam aż podejdzie kelnerka i da mi menu, a ja jej powiem, co chce jeść?
  • Odpowiedz