Wpis z mikrobloga

Chciałem zrobić małe #chwalesie, bo w końcu po roku szukania (z przerwą na początkowo fajną robotę, ktora szybko zmieniła się na wykorzystywanie jedynego nie-angloa w robocie) znalazłem fajną prackę, na dodatek pierwszą siedzącą od 12 lat xd

Od końca października mialem mega pecha - firmy/agencje przyjmowały moje zgloszenia po czy mnie olewaly/chodzilem na rozmowy, po których mnie nie brali mimo doświadczenia, albo brali i potem nieoddzwaniali (rynek pracownika xd) i inne niestworzone historie..

W kazdym razie w zeszłym tygodniu nastał przełom, bo dostałem w sumie 3 umowy w 2 dni. 2 prace to kolejna magazynowe (po których jedyne co to mozesz iść robić do kolejnego magazynu, bo przeciez 4-5 lat doświadczenia to dalej za mało by zostać liderem czy kimkolwiek wiecej)

Do rzeczy. Zadzwonił mi tel, odbyłem prawie 20-minutową rozmowę, umówiłem się na nastepny dzień. Poszło mi w sumie na tyle wybitnie (mimo braku doświadczenia zawodowego, za to z hobbystycznym doświadczeniem praktycznym. ), że mimo, iż miałem dostać odpowiedź do konca tygodnia, to oddzwonili, ze mnie biorą zanim dojechalem z powrotem do domu. Także oficjalnie mogę powiedzieć, że pracuję jako elektronik, przy produkcji urządzeń diagnostycznych (ʘʘ) Żeby bylo śmieszniej nie dostałem stawki z samego dołu widelek.

Jest to dla mnie szczególnie ważne, bo mój ojciec jest elektronikiem. 10 lat temu, gdy byłem na emigracji i nie mogłem znaleźć pracy, zapytalem, czy może u niego w zakladzie (naprawiają tv, konsole itd, taki a'la ZURiT #pdk). Wyśmiał mnie i odpowiedział, że 'pewnie gniazdka do laptopa bym nie umial wlutować' i na tym skonczyla się moja pierwsza emigracja. Nie ma jak wsparcie od rodziny. Także nie dość, że znalazłem fajną prackę, to przy okazji coś sobie udowodniłem. A, tym bardziej, iżeby bylo jeszcze śmieszniej - po tygodniu jeszcze dostałem podwyżkę. Pierwszą w życiu nie wynikającą z inflacji. Czuje dobrze człowiek. Jak to śpiewał Kazik - 'los się musi odmienić'. A z ojcem kontaktu nie mam, jak i z resztą tej psychicznej rodziny

#uk #pracbaza #wieprznezycie #rodzina
P.....m - Chciałem zrobić małe #chwalesie, bo w końcu po roku szukania (z przerwą na ...

źródło: comment_1642855869qSuEUDvl8ilm6NqE5px6XR.jpg

Pobierz
  • 50
Metalizacja otworow, tj ta miedz wewnątrz otworu, moze byc zdarta przez gwint sruby podczas wkrecania, a resztki w postaci wiórów pięknie latają po urządzeniu... Wg mnie wielki błąd, ale ile razy robię review projektu pcb po kims to zawsze to znajdę