Wpis z mikrobloga

Pawęże ochrony przed pociskami. Jakiś czas temu przygotowałem konwersję z D&D 3e nieobecnych w D&D 5e puklerzy i pawęży i przy okazji pokusiłem się o dodanie 2 atutów oraz zasad domowych wiążących biegłość w pancerzu z biegłością w tarczach. Z kolei tym razem przedstawiam zestaw 3 magicznych (w tym jednej przeklętej) pawęży, które wg mechaniki D&D 5e są standardowymi tarczami (tj. bazowo zapewniają +2 do KP).

#rpg #dnd #dungeonsanddragons
Pobierz Aerthevizzt - Pawęże ochrony przed pociskami. Jakiś czas temu przygotowałem konwersję...
źródło: comment_1642849689nXmdjBa6j2NHK9smKgtFNL.jpg
  • 4
@Dioromeh: jestem gdzieś po środku. Kurczowe trzymanie się zasad na dłuższą metę jest nudne i męczące, natomiast traktowanie ich jako luźnych sugestii do gry sprawia, że rozgrywka staje się chaotyczna. W każdym razie jeśli w danej grze czujesz, że jest wiele zasad wymaga modyfikacji lub pominięcia, to znaczy, że powinieneś poszukać innej gry ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Aerthevizzt: Mocno walczyliśmy nad urealistycznieniem warhammera (mimo to że i tak jak na warunki rpg jest dosyć realistyczny). W sumie chyba wszystko zależy od graczy. Moja ekipa bardzo nie lubi kalkulowania rzutów kostkami i bawienia się w wykokszenie postaci( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Dioromeh: Tak, zgadza się wiele zależy od preferencji graczy - jedni wolą rozgrywkę mechaniczną, bliską bitewniakom i oni będą trzymać kurczowo zasad (lub je modyfikować), a na drugim biegunie masz osoby, które stawiają na odgrywanie postaci i wczucie się w opowieść i które ograniczają mechanikę do niezbędnego minimum.