Wpis z mikrobloga

4826 - 2 = 4824

#bookmeter

Orson Scott Card

Gra Endera

Science fiction

Jak chyba większość osób zacząłem czytać ze względu na premierę adaptacji filmowej. Do tej pory nie przepadałem za SF, ale teraz widzę ile traciłem. Opowieść o genialnym chłopcu, który jest jedyną nadzieją w walce z obcą cywilizacją.

Zaraz wybieram się do kina, mam nadzieję, że się nie zawiodę.

Orson Scott Card, Aaron Johnston

W przededniu

Science fiction

Akcja dzieje się przed wydarzeniami z "Gry Endera" i opowiada o wydarzeniach sprzed inwazji obcych. Historię widzimy z perspektywy kilku grup ludzi, od momentu wykrycia pierwszego statku obcych, aż do udanej próby powiadomienia ludzkości o zagrożeniu.

Którą część teraz powinienem czytać? Kupiłem już "Mówcę Umarłych" , teoretycznie druga część po Enderze, jednak podobno akcja "Endera na wygnaniu" dzieje się pomiędzy "Grą" a "Mówcą".
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@only:

Co do kolejności: Polecam czytać wg daty wydania. Autor wydawał książki w takiej kolejności w jakiej chciał przekazać czytelnikom. W tych książkach, które opisują czasy inne niż poprzednia książka, jest dużo retrospekcji i zawierają dużo nawiązań do przyszłości. W internecie można znaleźć kolejność chronologiczną, ale większość poleca czytać wg daty wydania.
  • Odpowiedz
@only: Ender na wyganniu był dopisany na samym koncu troche na siłe i to jednak widać. Nieważne co wybierzesz teraz, nie powtarzaj mojego błedu i nie sięgaj po "dzieci umysłu"
  • Odpowiedz
@only: Ja to czytałem już dawno temu i przyznam się szczerze że im dalej, tym szybciej to czytalem... Nie dlatego że mi się podobało, tylko żeby skończyć i mieć z głowy :P Jak dla mnie 4/10, 2x lepiej oceniam np. Solaris Lema.
  • Odpowiedz