Wpis z mikrobloga

Miraski, Mirabelki możecie polecić tani wzmacniacz i kolumny do 500 zł całość. Chcę to podpiąć do odtwarzacza płyt i kompa. Metraż bieda, portfel też. Myślałam o miniwieży ale stwierdziłam że jakość dźwięku będzie lepsza ze wzmacniacza. I wiem, że "dorzuć jeszcze 20 tys." od audiofili ale kutwa ludzie... Nie mam tyle. Jakieś seciki?
Wołam @Ojezu #kiciochpyta #muzyka #audio #audioboners
  • 17
Nie mam tyle


@Sakura555: za 5 stów kolumny + wzmak? To 200 na kolumny i 300zł wzmacniacz. Nawet używany retro sprzęt nie bardzo, żeby z czystym sumieniem polecić

Myślałam o miniwieży


@Sakura555: pomyśl o jakiś zwykłych aktywnych 2.0 w stylu edifierów, czy microlabów. W sam raz w budżecie są R1280DB (minimalnie ponad 5 stów)

Jakościowo jest bardzo dobrze, mocy w domu nie brakuje do niewielkiego pomieszczenia

Ani miniwieże, ani retro-wzmaki
sanyo DCA M17


@Ojezu: to jest dobry dowcip z tym zabytkiem. Może, może jakby był po całkowitej regeneracji, czyli przynajmniej wymiana wszystkich kondensatorów to można by się zastanowić by to kupić ale bez tego nie ma nawet co na to patrzeć.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ksiak: z doświadczenia to wiedz czy tylko pierdoły zasłyszane w internecie pleciesz? Ja z doświadczenia wiem że akurat elektrolity nie są główną przyczyną usterek w starszym sprzęcie a w nowszym zdarza się to częściej ze względu na jakość chińskich komponentów. Jak coś ma paść to najczęściej potencjometry (regeneracja), przekaźniki (regeneracja), mikro switche (regeneracja), przełączniki (regeneracja).
z doświadczenia to wiedz czy tylko pierdoły zasłyszane w internecie pleciesz? Ja z doświadczenia wiem że akurat elektrolity nie są główną przyczyną usterek w starszym sprzęcie a w nowszym zdarza się to częściej ze względu na jakość chińskich komponentów. Jak coś ma paść to najczęściej potencjometry (regeneracja), przekaźniki (regeneracja), mikro switche (regeneracja), przełączniki (regeneracja).


@Ojezu: wiem z doświadczenia, że przy tak starym sprzęcie wymiana tych elektrolitów sprawi, że będzie szansa na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ksiak: jak chcesz się tak bawić w renowacje to nie ma to uzasadnienia ekonomicznego. Roboczogodzina serwisanta to 50 -130 zł + części. Oczywiście że przełączniki, przekaźniki mają gigantyczny wpływ gdyż bród który się tak osadza blokuje sygnał a w przypadku przekaźników powoduje przerywanie (plaga w denonach). Zwykle jak już elektrolity są do wymiany to najczęściej te niskich pojemności. Te starsze miały też często większe tolerancje produkcyjne jeżeli chodzi o pojemności +
jak chcesz się tak bawić w renowacje to nie ma to uzasadnienia ekonomicznego. Roboczogodzina serwisanta to 50 -130 zł + części.


@Ojezu: to wszystko zależy co to za sprzęt. Jak zlecasz to komuś to oczywiście. Jak robisz sam to zmienia postać rzeczy. Jednak bez wymiany te sprzęty nadają się co najwyżej do muzeum.

. Oczywiście że przełączniki, przekaźniki mają gigantyczny wpływ gdyż bród który się tak osadza blokuje sygnał a w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ksiak: dlatego one gwarancji nie miały, jakieś barany to kupiły na magazyn europejski a tam ktoś nie podumał że to wersja na 120v . Co najśmieszniejsze to można przerobić je pod 240v przelutowując kable w srodku. To coś jak fenton z odcinku reduktora szumu tylko lepsze trafo ale jeżeli chodzi o końcówkę mocy to zupełnie co innego.