Wpis z mikrobloga

Chcę wybudować mały dom pod Wrocławiem, w Sobótce. Działkę już mam, myślałem o technologii szkieletowej - taniej wybudować, taniej ogrzać. Przeglądam oferty rozmaitych firm i mam lekkie WTF?! Ile powinien kosztować dom o powierzchni zabudowy ok 45-50 mkw (+poddasze użytkowe, dach 40-45 stopni)
Polecicie jakiegoś wykonawcę?
  • 5
@frotto_chustka: popatrz sobie na domy modułowe na bazie właśnie szkieletu drewnianego. Spoko opcja, technologia troszkę lepsza i jak przychodzi prefabrykowane wszystko to szybko stawiają

SIP to też fajna rzecz, ale wychodzi cenowo drożej od typowej kanadyjki, za to w użytkowaniu mega dobre rozwiązanie
@frotto_chustka w 2020 też się przymierzałem do kilku różnych technologii, w tym do szkieletówki. Ostatecznie najtaniej wychodziła budowa tradycyjna na bloczkach Solbet.
Jeżeli chcesz domek technologią szkieletu dobrze wykonaną, to materiały wcale nie wychodzą tanio. Pamiętaj, że drewno musi być konkretnego gatunku (czytaj drogiego) i koniecznie musi być sezonowane (czyli przynajmniej 2x droższe). Docieplenie też jest inne (też czytaj droższe), bo nie możesz położyć klasycznego styropianu itd.

Zamawiając drewno na więźbę dachową
@MiernyMirek: I czym to ogrzewasz? Na działce mam wodę, prąd... do gazu kawałek, ale jest też na niego opcja. Trochę mnie zniechęca w tradycyjnej budowie zapotrzebowanie na energię właśnie by to ogrzać. Mam na razie gdzie mieszkać, dom to taka można powiedzieć trochę nowobogadzka fanaberia nie-programisty 15k ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Za szkieletem przemawia szybkość budowania i przewidywalność kosztów. Nie chcę sytuacji że przyjdzie mi majster i
@frotto_chustka: SIP to nie styropian, sami w takim mieszkamy. To prefabrykat z płyt wypełnionych piana, styropian od zewnątrz możesz dać cieńszy niż przy analogicznym murowanym, jeśli to Cię martwi