Wpis z mikrobloga

Strażak Łukasz Gryciak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myśliborzu, który ryzykował życiem, by z płonącego mieszkania w Dębnie wydostać dwoje dzieci i ich babcię, został odznaczony przez Pana Prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Zasługi za Dzielność. W trakcie akcji strażak oddał swoją maskę tlenową małemu dziecku, samemu doznając zatrucia dymem, po którym trafił do szpitala. Jak sam mówi, nie czuje się bohaterem, bo to jego praca.

#strazpozarna #ciekawostki
źródło: comment_1642769628vkJKJvaVdtJcEsOFflNuME.jpg
  • 162
@rolnik_wykopowy: Jakiej anarchii wystarczy dać dostęp do broni ciekawe kto mi wejdzie do mieszkania jak będe miał kałacha w przedpokoju? Jakaś mafia wyskoczy z gnatami to z każdego okna wiatrówka będzie wystawała a nadgorliwy sąsiad #!$%@? stanowisko CKM na tarasie i się skończy w 5 minut gangsterka. Mafia to właśnie powstała z tego ze ktoś miał dostęp do czegoś czego zwyklak nie miał np broni.
@r4do5: ale z drugiej strony, ratują życie podatników. Mój wujas miał pożar w chacie kilka lat temu i dzięki szybkiej reakcji i pomocy straży pożarnej wyszedł bez szwanku i dalej może płacić solidne podatki za swoją działalność gospodarczą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ntdc: już tylko z tego jednego zdjęcia wyłania się obraz chaosu podczas działań ratowniczych i swobodnego podejścia do rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków bezpieczeństwa i higieny służby strażaków Państwowej Straży Pożarnej. Ponadto widać, że wyszkolenie leży... Przypomnę tylko, że strażacy w strefie niebezpiecznej działają co najmniej we dwójkę, zostawił kolegę w środku? To właśnie przez głupotę i medialne bohaterstwo dochodzi do wypadków w służbie. Nagłaśnianie tego typu przypadków niesie więcej złego,
dla tego więcej środków powinno iść na PSP niż na policję, zawsze na miejscu pierwsi, czy woda czy ogień czy wysokość zawsze będą na pierwszym miejscu


@pavl_: ale głupoty opowiadasz :p Ja rozumiem że można obrazić się na policję, bo łapią za gram zioła, czy też wlepiają mandaty, ale goście z drogówki zabezpieczający miejsca zdarzen sa tak samo potrzebni jak karetka czy straż pożarna. Nie mniej, nie więcej.
Na tą chwile nie słyszałem, żeby komuś policjant w czymkolwiek pomógł.


@r4do5: było wiele akcji kiedy uratowali komuś życie udzielając pierwszej pomocy albo eskortując do szpitala. Serio o ani jednej nie słyszałeś? Były na głównej na wykopie.

I nie żebym bronił policji, po prostu wyłożyłeś na ławę bzdurne stwierdzenie.
@trampecik Błędne wrażenie. Zdarzenia drogowe takie jak wypadki to wspólpraca. Na pewno strażacy rozcinając i gasząc pożar robią to efektowniej, ale od tego są. Policjanci na miejscu mają inne cele, przede wszystkim ustalenie danych uczestników, zabezpieczenie miejsca i ustalenie ewentualnych objazdów dla innych uczestników rd. Każdy puzel składa się w całość. Tyle.
dla tego więcej środków powinno iść na PSP niż na policję


@pavl_: Tylko troszku się nie zgodzę. Dla niego : pokazanie, że jest człowiekiem. Dla policji nie kasa za mandaty tylko kasa na szkolenia. Od podstaw. Poczynając od przepisów po naukę strzelania (wiem, skróciłem procedurę).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ntdc: jakby sie udusil dymem to by wykopki lamentowaly gdzie bylo bhp i ze dobry ratownik to zywy ratownik.

Inna sprawa ze w rosji np lataja bez masek na #!$%@? bo u nich ludzi dużo xD
@pavl_ Otóż nie wiesz jak bardzo się mylisz mówiąc, że straż jest zawsze pierwsza na miejscu. Wbrew pozorom to Policja jest przeważnie pierwsza na miejscu zdarzenia, a pozostałe służby dopiero później dojeżdżają. Wynika to z tego, że Policja ma wydział zwany prewencja i patrole jeżdżą po mieście w celu wykrywania przestępstw i wykroczeń, a także szybkiej reakcji na ewentualne wezwanie. Straż pożarna jak i pogotowie nie pełnia służby prewencyjnie, przez co zanim
@pavl_: co znaczy więcej lub mniej? każdy powinien dostawać tyle ile potrzebuje. To nie powinno działać tak, że dostaje się worek pieniędzy i róbta co chceta. A jak worek będzie większy, to się więcej zrobi. Powinno być określone jakie są cele i zadania i to dokładnie powinno być sfinansowane. Tzn. gdyby to był nornalny krajj
@ntdc: Proponuje jeszcze hasło ACAB i inne dyrdymały, chcesz słabiej opłaconą policję, czyli co wolisz jak opłaca ich mafia? Lub jak nie mają na długopisy jak w latach 90? Już nawet nie mówię o sprzęcie, szkoleniach itp, bo i tak było że nie mieli na kartkę i długopis. Lub Parole bieganie z starym zacinającym się P64 lub niczym! vs nowoczesna broń palna, bilans możesz sprawdzić na ścianie pamięci poległych.
Oni wykonują
mają najbardziej niewdzięczną robotę ze wszystkich. A praca jak praca. Każdy wykonuje swoje obowiązki.


@derigen90: No patrz, złodziej też ma niewdzięczną "pracę" i też go większość nie lubi, co za przypadek.
Jestem strażakiem, czego to w wyszkoleniu zabrakło strażakowi z artykułu? Z chęcią się dowiem, żeby nie powielać błędów ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@ComboBreaker: Nie jestem strażakiem ale ja bym maski nie zdejmował. Maska i tak nie pasuje na dziecko, więc niewiele pomogła a ryzykował, że oboje nie wyjdą. Jakby dziecko się troszeczkę przydusiło/minimalnie bardziej podtruło i spędziło 1 czy 2 dni w szpitalu więcej to by nic
zawsze na miejscu pierwsi, czy woda czy ogień czy wysokość zawsze będą na pierwszym miejscu.


@pavl_: Bo jest ich nasrane ponad miarę, rzadko kiedy coś się dzieje, no trudno żeby nie byli pierwsi jak większość dnia siedzą i tylko czekają. A policją źle dysponuje rząd nie oni sami, uwierz mi że woleli by jechać na wezwanie do napadu zamiast chować się w krzakach z radarem
@kfiatek_na_parapecie Na pewno nie jest tak jak mówisz, chyba, że masz na myśli wsie, gdzie nie ma komisariatu Policji, a jest OSP. W innych przypadkach to Policja jest prawie zawsze szybciej na miejscu od innych służb.
Jedyna sytuacja, w której inne służby są szybciej jest wtedy, gdy wszystkie patrole Policji są zajęte w danej chwili, a zdąża się to bardzo rzadko.
@kfiatek_na_parapecie Po drugie wystarczy logicznie pomyśleć kto będzie szybciej na miejscu zdarzenia, czy patrolujący osiedla obok patrol Policji czy Straż, która musi się zapakować i wyjechać z jednostki, która nie zawsze jest blisko danego miejsca.