Wpis z mikrobloga

Kupiłem sobie na #aliexpress poziomicę DEKO. Niby fajna, ale akumulator dołączony do zestawu nie ładuje się, a sama poziomica nie chce się na nim uruchomić - uruchamia się gdy jest podpięty zasilacz jedynie. Miałem dostęp do innej poziomicy tej firmy wiec mogłem żonglować zasilaczem, akumulatorami, wiec wiem że na 100% winny jest mój aku. W instrukcji widzę, że wspominają o wsadzeniu dwóch baterii 18650 a nie akumulatora (pewnie jest to ogólna instrukcja do dziesiatek różnych modeli), jednak sam akumulator ma tylko 2 płytki z jednej strony. Rozumiem, że akumulator ma w środku po prostu 2 ogniwa połączone chińskim drucikiem w srodku? Jak patrzyłem za zamiennikami na ali to mógłbym kupić 2 zwykłe akumulatory 18650, ale z tego co widzę one mają klasycznie + z jednej strony i - z drugiej. Są jakieś fachowe "łączniki" czy boxy do nich? Nigdy nie używałem tych ogniw stąd te dość proste pytania. Kolejna rozkmina to czy zasilacz z poziomicy będzie takie zamienniki normalnie ładował? (zasilacz wpina się do poziomicy, akumulator wtedy się łąduje)
W instrukcji znalazłem jedynie info, ze użyto "li-ion 3.7V 4400mAh". Doradzicie jakieś zamienniki? Mogą być reflinki
#majsterkowanie #pytanie #pytaniedoeksperta #elektronika
chomik3 - Kupiłem sobie na #aliexpress poziomicę DEKO. Niby fajna, ale akumulator doł...

źródło: comment_1642768442O7tLQyTsrZVhFe6l3wN07T.jpg

Pobierz
  • 14
@chomik3: przyklej pasek z puszki po piwie na ściance naprzeciwko sprężynek. Tylko przetrzyj ją papierem ściernym bo jest na niej lakier. No i wtedy możesz używać normalnych 18650
@ZaQ_1: jak sprawdzić to multimetrem? Gdzieś tam miałem w garażu jakiś, ale powiedz mi na jaką wartość go ustawić i jakieś wartości na ekranie oczekiwać?
@chomik3: @grzechoo: poruszył ważna kwestię, którą pominąłem. Jeśli rzeczywiście aku jest połączone równolegle to bez większego drutowania tego nie ogarniesz.
Jak nie chcesz płacić 80zł za nowe aku to można to załatwić inaczej. Po pierwsze to ustaw na multimetrze pomiar napięcia dc i zobacz ile daje zasilacz na wyjściu. Jak gdzieś w bliskich okolicach 5V to bierzesz powerbank, kabel usb z końcówką jak ten od zasilacza i elo, po robocie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@chomik3: wiesz że możesz kupić w Polsce za 80zl aku od oficialnego dystrybutora?

A to kupowałeś z dostawą z Polski? Ile dałeś? Sam chciałem kupić właśnie ale ten z 3 okiem u góry i Wahałem się czy z Polski za 400 czy z Chin wysylka pl za 300
@PaulStone: ja wybrałem opcję z Chin.
Teraz dopiero widzę że to jest na allegro, wcześniej nie znalazłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale potrzebowałem na już, więc kupiłem kolejną a ta sprzedam.
@PaulStone: nowy zestaw kupiłem, bo ostatnio baterii niw było nigdzie. Nawet chiński producent mi odpisał że nie ma możliwości zakupu. Więc sprzedam pewnie poziomice z uszkodzonym aku