Wpis z mikrobloga

Z dnia na dzień #hbogo przestało działać na sporej liczbie telewizorów Samsung Smart TV sprzed kilku lat. Jak można przeczytać na forum:

Czuję się oszukany.

Ten telewizor kupiłem 5 lat temu i był to jeden z droższych i nowszych modeli.

Czy to oznacza, że telewizory Samsung są "używalne" zaledwie 5 lat?


Czyli całkiem dobre, sprawne telewizory nagle przestały obsługiwać HBO GO wymagając tym samym od właścicieli albo kupno nowego TV albo jakiejś przystawki typu chromecast. A tfu!

https://eu.community.samsung.com/t5/telewizory/ue40h5500aw-aplikacja-hbo-go-nagle-przesta%C5%82a-by%C4%87-wspierana/m-p/4644580

#afera #samsung #telewizory #vod #technologia
  • 16
  • Odpowiedz
@bitcoholic: mało kto rozumie też, że Samsung udostępnia platformę, a to HBO decyduje co się dzieje z ich appką.
Jeżeli będą chcieli ją wycofać, to wycofają i Samsung dużo zrobić nie może.
  • Odpowiedz
@mirko_efekt: @bitcoholic: Też mi wczoraj albo przedwczoraj przestała działać, ale mój telewizor kupiłem jakoś w 2015/2016 r. i w sumie nie dziwię się, że wsparcie wygasa. Skopiuję swój wpis z wczoraj w temacie o HBO i Firesticku, którego kupiłem za jakieś 150 zł:
Wczoraj skończyło się wsparcie dla HBO w moim telewizorze, więc odgrzebałem Firesticka, którego kupiłem w promocji kilka miesięcy temu. Ustawienie wszystkiego, włącznie z wygooglowaniem sposobu
  • Odpowiedz
2015/2016 r. i w sumie nie dziwię się, że wsparcie wygasa.


@tmkg: ale jak masz np. iPhonea z tego czasu to nadal działa dobrze i może mieć nawet update OSa. Wg. mnie to czysty skok na kasę kosztem konsumentów.
  • Odpowiedz
@bitcoholic: https://www.amazon.pl/gp/product/B08XY388HX/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o02_s00?ie=UTF8&psc=1
O taki, w promocji kosztował chyba 169 zł. Na oprogramowaniu TV aplikacje działały ok, ale było odczuwalne opóźnienie, chwilę się włączały. Teraz wszystko śmiga, jak należy.
Cóż, rozwój technologiczny cały czas przyspiesza i trudno oczekiwać, by wszystko było cały czas wspierane. Nie dziwi mnie np., że Disney nie wypuścił swojej aplikacji na mojego 7 letniego starocia.
  • Odpowiedz
@visac: Ściągasz aplikację Downloader i włączasz w ustawieniach aplikacje z nieznanych źródeł. W downloaderze wchodzisz na stronę apkmirror.com, by pobrać i zainstalować najnowszą wersję HBO Go (Android TV, Europe), i tyle.
  • Odpowiedz