Wpis z mikrobloga

@Wesola-Dynia: biuro projektowe i uprawnienia
Praca konstruktora wątpie że przebijesz pułap 7-8k, nie mówiąc tu nawet o pułapie 15k.
Własne biuro projektowe, albo praca jako projektant w korpo mając uprawnienia projektowe? - fajna sprawa, czasem za sam podpis pod jakimś projektem wpada pieniądz + moim zdaniem większa mozliwość pracy zdalnej.
@DekRetyn: Właśnie tak przeczuwam, że bez późniejszego przebrażowienia się w jakieś softy/hardware to ścieżka rozwoju w automotive będzie raczej krótka. Słyszałem również opinię, że doświadczenie w biurze projektowym otwiera inne ścieżki ze względu na poszerzoną wiedzę techniczną z róznych dziedzin
@Wesola-Dynia: automotive - pojęcie które pojawia się w dużej ilości ofert o pracę ale z grubsza sprowadza się do pracy na fabryce: czy to fabryki układów hamulcowych, baterii, częsci konstrukcyjnych, samochodów jako ogół.
A biur projektowych fakt jest całkiem sporo i całkiem sporo róznorodnej wiedzy można zdobyć, od sieci trakcyjnych, po szafy elektryczne, szafy automatyki, sieci niskich napięć, SN, NN, projekty domów, mieszkań, fabryk (też automotive xd), niskoprądówka, itd., itd. jest
@Wesola-Dynia: To lepiej niech zacznie, dużo większa kasa, możliwości rozwoju, komfortowe warunki pracy (bez wiecznych delegacji, nadgodzin i pracy na zmiany). Szkoda tracić życie na słabą pracę, skoro możesz pójść w lepszą. Naprawdę, mówię to z doświadczenia mojego i moich kolegów ze studiów, gdzie połowa poszła w IT, a połowa w automatykę.