Wpis z mikrobloga

Miraski ☹ jestem w kropce. Opracowałem dość skomplikowany piczek Excelowy automatyzujący prace i raport. Okazało się że się wyłożył na bardzo prostej rzeczy której nie potrafię rozgryź. Dlaczego Excel nie potrafi dokonać działań na godzinach z przedziału 12:00-12:59 AM? Czy można to jakość obejść? Poniżej screen prezentujący odjęcie o 1 godzinę (B1=A1-1/24). Co ciekawe sam potrafi otrzymać godzinę z tego przedziału, jednak gdy już ma prowadzić działanie na tym zakresie to głupieje...

#excel #arkuszekalkulacyjne #office #pytanie
Miedzcu - Miraski ☹ jestem w kropce. Opracowałem dość skomplikowany piczek Excelowy a...

źródło: comment_1642713002jSEhlweEVvevdTbA0sUrXp.jpg

Pobierz
  • 4
@seniorwykopek: nie nie to nie ten problem - już wiem w czym jest rzecz - A2 to wartość "-0.02" (0,0208333333333333-0,0625) a godzina nie może być ujemna. Wciąż jednak nie wiem jak to sprytnie złamać by jednak pokazał 11:30:00 PM

DOBRA UDAŁO SIĘ DZIĘKUJE! WYKMINIŁEM FORMUŁE ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@IJarzi: Godzina nie może być ujemna co w przypadku zakresu 12:00-12:59 AM zdarza się gdy odejmuje o godzinne. Wiec napisałem tak formułę by przy innych zakresach normalnie odejmował godzinę a gdy wykryje zakres 12:00-12:59 AM to dodawał 23 godziny (co daje tą samą godzinne jakbyśmy odejmowali jedną).

Być może formuła może być jeszcze prostsza i po prostu zawsze zamiast odejmować godzinę dodawać 23. Przy odejmowaniu dwóch godzin po prostu by dodawał