Wpis z mikrobloga

Pytanie do osób wrażliwych/wysoce wrażliwych. Jak wyglądają wasze związki? Czy wiązaliście się z osobami wrażliwymi (intencjonalnie bądź nie)? Czy mieliście związki z osobami wrażliwymi i nie, które były lepsze? Gdzie się bardziej dogadywaliście i pasowaliście do siebie? Czy związek 2 osób wrażliwych to związek przepełniony uczuciowością, empatią, wspólnym odkrywaniem świata i przeżywaniem wszystkiego "bardziej" niż w związku z osobą "niewrażliwą"?

Czy może jest raczej na odwrót i jest przesyt emocji tych dobrych i tych złych i na przykład zły humor/problemy jednej osoby może prowadzić do złego humoru drugiej, przez co nakręca się spirala negatywnych emocji doprowadzając do frustracji i kłótni?
Wg człowieka absurdalnego jest to zależne od danej osoby, dlatego ciekawi mnie jak to jest w praktyce.
https://youtu.be/xgQ0RNoJTV0

A jeśli ktoś nie wie o co chodzi a być może jest taką osobą to polecam obejrzeć ten filmik.

#psychologia #zwiazki
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Piks0n: nie oglądam Człowieka Absurdalnego, więc nie odniosę się do tego co tam opowiada.

Z mojej perspektywy, partnerek nie obchodzi wrażliwość faceta, raczej reaktywność emocjonalna i to w kierunku stabilności emocjonalnej. Tego oczekują, z tego korzystają, bo stabilny facet umie okiełznać ich humory... Mnie wrażliwość kobiet jest na rękę, choć wolę kiedy powierzchownie są w typie zimnej suki. Pod taka maskarada siedzą fajne rzeczy i to jeden z istotniejszych elementów które
@Sprawiedliwy_Kalmuk: To celuj w coś pomiędzy. Poza tym widać, że jesteś przez to sfrustrowany, może poukładaj sobie wszytko u siebie najpierw i szukaj odpowiedniej osoby. Ja sam doszedłem do takiego wniosku.
@kosmita: Tu nie chodzi o stabilność i o to czy dziewczyn obchodzi wrażliwość, bo wrażliwość != słabość, brak pewności siebie, stanowczość czy właśnie stabilność emocjonalna.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
wrażliwość != słabość, brak pewności siebie


@Piks0n: pracuje w fachu częściowo artystycznym. Wrażliwość uzupełniona przez charyzmę wcale nie jest odbierana jako słabość.