Wpis z mikrobloga

Moi przodkowie uciekali przed rzezią wołyńską z pewnej wioski za zachód od Lwowa.
Przeżyli, bo sąsiedzi dali im znać, że idą po nich. Sąsiedzi byli narodowości ukraińskiej.
Prababcia - jeszcze dziecko, została wysłana do domu by zakradła się i zabrała pozostawione dokumenty - akty własności, akta rodzinne.
W domu byli Ci sąsiedzi, a niedługo po tym naszło ich UPA. Kazali babci milczeć za wszelką cenę.
Wmówili UPA, że to siostrzenica z Lwowa, rodowita Ukrainka... Niemowa od urodzenia.
Co robili sąsiedzi w domu? Może kolaborowali? Może to była mistyfikacja?

Mam ten wasz pie*dolony mandat, do wyzywania Ukrainy i wypominania rzezi, do liczenia ile bakterii mieści się na tej gąbce.
Mówienia jak pięknie by było wrócić z babcią na kresy, by zobaczyła dom o którym mówiono jej przez całe życie. Mam do prawo wedle waszych onucowych głów. Ale gdybym uznał to prawo to niczym bym nie różnił się od UPA które mordowało w imię swoich dogmatów i zatraciłbym człowieczeństwo które w historii mojej rodziny okazali Ukraińcy ratując ją de facto dwa razy.
Gdy widzę ten wasz nacjonalistyczny syk, aż rzygać się chce, bo dla was człowiek jest tyle wart co jeden karabin, łopata i miska.

Oby wam się dzięgi za te wpisy zgadzały.

#ukraina #rosja
  • 16
Imo tu bardziej chodzi o to ze współczesne państwo ukraińskie w obliczu braku własnej historii która nie była by tożsama z historia któregokolwiek z sąsiednich krajów przez co można by było podważać sens ukrainy jako niezależnego państwa wybrało na swoich „bohaterów” jedynych tylko „ich”, nie łączących się s innymi krajami ludzi czyli morderców z oun i upa, przecież to są zbrodniarze wojenni i kolaboranci nazistowscy, a maj swoje ulice, stadiony, pomniki, czy
@BitulinowyDzem: ogólnie gowno kogoś obchodzisz i twoja ckliwa historia. Chcesz się przekomarzać kogo poinformowali a kogo nie? Ukraińcy to zwierzęta od lat. Tak było 80 lat temu, tak było tez w 2014 roku w Odessie gdzie jedni Ukraińcy podpalili w budynku drugich Ukraińców bo się nie zgadzali ideologicznie. Wcześniej jednak zgwalcili kobiety i udusili ciężarna. Chcesz zdjęcia? Wrzuce jak chcesz popatrzeć jak się wschodni bracia przez 80 lat zmienili.

Ich trzeba
W ramach wojenki takiej jak u nas PiS versus PO. Czy u nas się tak kończy spór? Nie. A „bracia” Ukraińcy chetnie wracają do bestialstwa. Wstydu nie masz żeby ich bronić. Moja rodzina im nigdy nie zapomni, wiec mow za siebie

Jak mi moderator powyższych zdjęć nie usunie to ci wrzuce kolejne, popatrzysz sobie czego bronisz
@Chehu: Nie zesraj się już z tymi zdjęciami. Tak się zawsze kończy pozwalanie tępemu nacjo prawactwu na wymierzanie swoich samosądów w imię pięknych idei. Niech tylko u nas zapanuje chaos, zabraknie policji, to zobaczysz, do czego są zdolne Bąkiewicze i im podobni. Na Ukrainie jak wszędzie, są normalni ludzie i prawackie zwierzaki gloryfikujące Stiepana i podobnych. Ameryki nie odkryłeś. I cały naród nie może brać odpowiedzialności za wybryki garstki najgłośniej krzyczących
@Merdarion_PL: Na wykopie jest mało hejtu na Ukraińców. Ci którzy nie przeżyli rzezi nic nie powiedzą. Ci co przeżyli nie chcieli mówić, a ich dzieci wnuki mogą już nic nie wiedzieć. To samo tyczy się gwałtów dokonanych przez ruskich.
@smutny_kojot: oho, już #!$%@? o Bąkiewiczach, to już wiemy z kim mamy do czynienia. Szkoda zaczynać rozmowę

Narody maja swoje sposoby na rozwiązywanie różnych problemow . Nie znajdziesz takich obrazków z Polski czy Francji w ostatnich 80 latach. Z bydła ukraińskiego za to co kilka lat. A nabijanie i rozcinanie brzuchów to ich znak rozpoznawczy. To nawet w Srebrenicy czegos takiego nie robiono. Ukry to zwyrole jako naród