Wpis z mikrobloga

Mireczki, w zasadzie nie wiem, po co to tu piszę, ale chciałem się chyba po prostu pochwalić i może Was o coś doradzić. Dostałem pracę w consultingu SAP-a w FI/CO. Trochę się dygam, bo to jednak kolos i nie wydaje się aż tak intuicyjny jak np. Optima, a zmieniam z luźnej, niewymagającej pracy w księgowości na raczej cięższą działkę, ale i tak jaram się jak #!$%@?. Jakieś pro-tipy dla początkującego? Do rozpoczęcia pracy mam jeszcze trochę czasu - co warto sobie przyswoić na początek? Dostęp do SAPa mam :)
#sap #consulting #fico #consultant #korposwiat
  • 7
  • Odpowiedz
@misiekxd25: https://origin-saplearninghub.plateau.com/icontent/CUSTOM_eu/SAP/self-managed/Documents/Learning_Hub_Catalogue.xlsm sciagasz learninh hub catalogue, sprawdzasz podstawowe kursy dla swojej dzialki, sciagasz te kursy z LH jak masz dostep a jak nie to ze scribd czy skads indziej i sie uczysz, zobac z sopbie co potrzeba na podstawowy certyfikat sapa z fi co i sie tego ucz, w materialach do certa masz podane numerki szkolen z LH
  • Odpowiedz
@Kulejoncy_holender: ja już trochę znałem SAP-a od strony end-userowej i trochę liznąłem konfiguracji na własną rękę - tyle wystarczyło. Technicznych skilli nie miałem żadnych, raczej tylko zrozumienie biznesowe + podstawy wiedzy o tym jak działa SAP. No ale jestem studentem, więc dopóki nie trzeba za mnie płacić ZUSu to myślę, że można trochę więcej wybaczyć :)
  • Odpowiedz