Wpis z mikrobloga

#gunboners #bron #shootshow

Mamy kolejny nowy nabój. Ten nabój wcześniej występował pod nazwą roboczą 8,6 Creedmoore. -8,6 Blackout. - w skrócie 6,5 Creedmoor z większym pociskiem i krótsza łuską. Ciekawostką jest bardzo szybki skok gwintu 1/3, - rzekomo wysoko prędkość obrotowa pocisku zwiększa obrażenia w tuszy zwierzęcia.
Oczywiście dostępny w wersji naddźwiękowej i poddźwiękowej. Taki .300 Blackout w wersji dla AR-10.

Ogólnie mi się bardzo podoba, ale to dlatego, że bardzooo mi się podobał od zawsze .338 Federal (jeden z moim ulubionych nabojów). No i niestety myślę, że to będzie gwóźdź do trumny bardzo fajnego i niedocenianego moim zdaniem naboju. Szkoda, że promocja i marketing .338 Federal była tak słaba. Wówczas być może ten nabój nie byłby potrzebny.
Variv - #gunboners #bron #shootshow 

Mamy kolejny nowy nabój. Ten nabój wcześniej ...
  • 4
@Variv: Nie powiem, brzmi interesująco, zwłaszcza że 6,5 Creedmoor jest dostępny właściwie u każdego większego producenta amunicji i komponentów oraz zapowiadają że da się używać standardowych magazynków od kalibru 308 Winchester. Co do 338 Federal, to jednak to co było jego największą zaletą czyli po prostu bycie 308 Winchester z większym pociskiem także działało na jego niekorzyść, po co 338 Federal skoro masz 308 Winchester? Nie twierdzę że to zły nabój,
338 Federal skoro masz 308 Winchester?


@rebel101: To był nabój robiony pod myśliwych. Aby mieć większą energie - i możliwość zastosowania cięższych pocisków, w krótkim zamku - zamiast używać w długim zamku .30-06 z ciężkim pociskiem.
I to się generalnie udało. 338 Federal potrafi dojść do 4300 J.
Do tego jak zrobisz poddźwiękowy w .338 Fed to wsadzisz tam cięższy pocisk niż .308 Win.
No ale teraz przy 6.8 Blackout to