Wpis z mikrobloga

Mam przyjemność zaprezentować Wam własnoręcznie wykonany pierścionek, który był dla mnie swego rodzaju wyzwaniem. Jest to jeden z projektów, w którym miałam okazje zastosować nowe rozwiązania, do których zawsze mnie ciągnęło… a że była okazja. Owocem pracy stał się ten fantazyjny pierścionek.

Piękny diament o szlifie poduszkowym (Cushion) o fantazyjnej żółtej barwie w towarzystwie brylantów w platynowej oprawie cieszy oko swym blaskiem. Niestety nie pamiętam parametrów kamieni… Złota szyna pierścionka, zarówno jak i bizo, zostały ozdobione ręcznym grawerunkiem.

Niestety tym razem nie mogę podać Wam wyceny, ponieważ oprócz prac dla klientów indywidualnych, mam też… klientów biznesowych ( ͡~ ͜ʖ ͡°) (czytaj zaprzyjaźnione, „konkurencyjne” pracownie złotnicze). Coraz częściej zdarza się, że kiedy jakieś aspekty techniczne stoją na wyższym poziomie, lub jakiś klient chce prace wykonaną ręcznie to wtedy… pojawiam się ja, cała na biało ( ͡ ͜ʖ ͡)

Jeśli jesteście ciekawi całego procesu jego powstawania zapraszam Was na mojego YT
https://www.youtube.com/watch?v=kSWPPhOVimw

#bizuteria #jubilerstwo #jubiler #handmade #rzemioslo #krakow #chwalesie #totemybizuteria
totemy_bizuteria - Mam przyjemność zaprezentować Wam własnoręcznie wykonany pierścion...

źródło: comment_16426124373oWSoYo9VfcYho5Rsjrc0L.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@Dolan: Pierwszy raz zastosowałam taki kształt szyny pierścionka i sposób jej łączenia z bizem i takie bizo też pierwszy raz. Tzn. wycinane biza zdarzają mi się często, a tu bardziej chodzi o kształt i trochę inne podejście do samego wykonania.
  • Odpowiedz
@Askaukalis: Zaraz po liceum plastycznym zaczęłam się rozglądać za możliwością nauki tego zawodu. Złotnictwo jest w dalszym ciągu tym rzemiosłem, w którym, żeby dostać dyplom czeladniczy trzeba znaleźć Mistrza, który zechce mieć ucznia. W 2003 roku udało mi się takiego znaleźć w Krakowie. Po trzech latach zdałam egzamin i zaczęłam pracować w zawodzie. Ale tak naprawdę do dziś się uczę. Można powiedzieć, że każda, nawet najprostsza praca czegoś uczy. Trzeba
  • Odpowiedz
@prawo: Właśnie, jak już wspominałam, nie mam wyceny tego pierścionka, ponieważ był wykonany z powierzonych materiałów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeśli chodzi o projekt, to dostałam kamień centralny, miałam nakreślony przez zlecającego mile widziany kształt góry pierścionka i sugestię co do kamieni drobnych. Reszta leżała po mojej stronie. Projekt był mój ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz