Wpis z mikrobloga

Czy macie jakis sposob na dane w google, szczegolnie zdjecia i maile. Korzystam z uslug google jak kazdy czyli gmaila, photos, dysku. I wlasnie mi krzyczy ze zaraz zuzyje 15GB ktore konta mają darmowe. Możnaby zrobić porządek ale kto zagląda do swoich cyfrowych zdjęć? Każdy tylko pstryka ich setki a potem nigdy już ich nie ogląda. Zanim bym się przekopał przez nie a poza tym byłoby szkoda usuwać bo pewnie każde fajne ( ͡° ͜ʖ ͡°). Czy jest jakaś alternatywa dla google? Może jakiś dropbox czy coś? Albo może są jakieś kody promocyjne na te subskrypcje od google?

#google #pytanie #fotografia #pytaniedoeksperta #gmail #zdjecia #backup
  • 19
  • Odpowiedz
@TheArt:

Czy jest jakaś alternatywa dla google?
Nie.
Google jest Google.
Zrobiłem tak, mam Yandex .ru (Яндекс), tam za pobranie aplikacji mam 55 Gb miejsca na wszystko i obiecano, że bez limitu dla zdjęć z kamery (nie rozumiem co to znaczy w praktyce) i mam przekierowanie zdjęć na ten Yadex Яндекс, a z Google kasuję raz na 3 miesięcy. Nie za bardzo to wygodne, potrzebujye czasu na kasowanie i sortowanie,
  • Odpowiedz
@oakduck: polecisz coś konkretnego? Co da jak najbardziej podobne działanie do google tzn automatyczny upload zdjęć z telefonu, przeglądanie starych zdjęć przez net itd...
  • Odpowiedz
@oakduck: Sam NAS z dyskami to koszt 1000+
Najtańszy abonament w google to 8pln miesiąc czyli starczy na 10 lat opłacania google one.

A google one to dodatkowo większe bezpieczeństwo i dostępność danych.
  • Odpowiedz
@Janusz44: no moze malo wygodne ale tak mysle czy ktokolwiek te zdjecia na dyskach wirtualnych przeglada? Moze raz na rok jak mu google wspomnienia podesle
  • Odpowiedz
sciagnij zdjecia posortuj, skompresuj w paczki i wrzuc spowrotem przy okazji bedziesz wiedzial co gdzie masz, a za pare miechow tylko sciagniesz niespakowane i powtorzysz.

@TheArt:
  • Odpowiedz
@Krafti: patrz

Kopie zapasowe zdjęć i filmów utworzone po 1 czerwca 2021 r. będą zapisywane w wysokiej jakości (teraz ta opcja nazywa się Oszczędzanie miejsca na dane) lub jako szybkie kopie. Zdjęcia i filmy, których kopie zapasowe zostały przez Ciebie utworzone z użyciem opcji Wysoka jakość lub Szybka kopia przed 1 czerwca 2021 roku, nie będą wliczane do limitu miejsca na koncie Google. Dowiedz się więcej o opcjach kopii zapasowych
  • Odpowiedz
@TheArt: moga ale nie musza pewnie konto musi spelniac jakies kryteria typu. i tak dobrze jak ja zaczynalem to byly maile na interii i kasowali po 45 dniach bo tak sami kupe spamu wysylali i zajmowali przestrzen xD a nowy nieuzywany email po 30 dniach wygladal jak smietnik xD

moj gmail przez 10 lat nie dostawal spamu a od wycieku na morele jestem bitcoinowym miliarderem
  • Odpowiedz
@TheArt: Te pakiety to się co jakiś czas zmieniają, jak zaczniesz przekraczać miejsce to Ci wszystkimi możliwymi drogami będzie informował - powiadomienie na telefonie jeśli tym samym kontem jesteś spięty, powiadomienie na gmailu jeśli używasz i jeszcze osobno w aplikacji 'zdjęcia' czy dysk zależnie czego używasz. No i jeśli będziesz synchronizował zdjęcia, albo miał po prostu spięte konto z telefonem to to też jest 'logowanie' i nie musisz co dwa lata wchodzić przez www ;P

Wyszukiwanie po hasłach jak 'piwo' czy nawet twarze osób mega ułatwia.

Tak na prawdę to opłacam i Google One i iCloud i OneDrive w podstawowych pakietach
  • Odpowiedz
@TheArt:

1. OneDrive synchronizuje z komputerem i to po prostu działa, aplikacja dysku google działała mi średnio na kompie, aczkolwiek było to parę lat temu już.
2. Bardziej podoba mi się udostępnianie via onedrive
3. Już przyzwyczaiłem rodzinę, że wszystkie zdjęcia z imprez rodzinnych udostępniam w ten sposób.
4. Nie chce mi się wszystkiego przenosić bo bym musiał porządek zrobić, a jak patrzę to do 50GB dobijam :P
  • Odpowiedz