Wpis z mikrobloga

@klossser: Kilka errorów, zresztą żółtych, także na spokojnie. Ja mam dysk z laptopa, który ma przepracoewane 24k godzin i mimo errorów i skrzypienia dalej bez problemu działa, także katuj dopóki krążki nie wypadną ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@klossser to trochę jeszcze pobangla, ale rób backup na zapas. Mój tak działał ze dwa lata świecąc na żółto, aż w końcu padł. Także działasz na swoje ryzyko, jak ci zależy na danych, to bym nie ryzykował xd
@hipeklego: Przyjmijmy że przed zmianą partycji nie pokazywał błędów.
Gdzie mogłem zrobić błąd?
Zmieniałem partycję różnymi programami (Partition Magic) raz je czytało raz nie, np nie miały liter dysków i system ich nie widział. Zmieniłem z logicznych na fizyczne.
Sam coś popsułem?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@klossser: masz "tylko" relokowane sektory, powodów może kilka, ale jeśli to nie jest uszkodzenie mechaniczne, to dysk powinien jeszcze trochę popracować.
Sam coś popsułem?


@klossser: kurde nie wiem ale ze skrina z crystaldisk wnioskuję że Twój dysk zaczyna borykać się z bad sectorami
Każdy z osobna poleca różne programy testujące dysk pod kątem błędów, ja zawsze używałem programu VICTORIA choć skanowanie dysku trwa długo ale pokazuje czarno na białym kondycje dysku
@klossser: Seagaty tak mają. Kilka bs nie skreśla dysku ale zapomnij z przechowywaniem tam ważnych danych. Gierki, filmy, czy inne śmieci możesz tam dalej wrzucać.
Mam taki dysk 2TB na filmy z bs od 8 lat i zdechnąc nie chce.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@klossser: ruszyłeś jakieś sektory które nie były jeszcze oznaczone jako złe, a teraz już są ( ͡° ͜ʖ ͡°) na pierdoły spoko, jako drugi może jeszcze pociągnąć i parę lat, ale wartościowych plików bym na nim nie trzymał. No, przynajmniej nie tylko na nim ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To jest standardowy Seagate Barracuda 2T - czyli max 3 lata pochodzi. Bad sectory zaczynają się pojawiać (relocated sector count) i ma problemy z odpalaniem przez błędy odczytu (spin retry count)- przegraj dane jak najszybciej !!!. W przeciągu 5lat padły mi 3 takie dyski na róznych kompach (jeden od razu po rozpakowniu z folii -od razu wymienili z racji gwarancji). To swiadczy o ich jakosci - zwykły szajs za 300zł (w tej