Wpis z mikrobloga

Dobra Mirki i Mirkówny, tak bez hejtu i bez przegadywania się, pomóżcie w wyborze.

Dostałem fajną premię więc się szarpnąłem na ajfona i kupiłem XSa bo wydaje mi się optymalny cena/jakości. Na codzień korzystam z Mi 11. I no niestety jestem zawiedziony iOSem. Brakuje w nim bardzo dużo żeby móc na ajfonie pracować. Chyba że da się te braki jakoś uzupełnić. Czego potrzebuję to:

1. najistotniejsze to klonowanie aplikacji. Czyli muszę mieć możliwość posiadania kopii aplikacji bo nieraz mam dwie różne wersje pomiędzy którymi przesyłam dane. W androidzie mam tę funkcję w standardzie czy można ją mieć w iOS? Z resztą braków iOSa może bym się pogodził.

2. Rozmiar. Chciałbym zmienić telefon głównie ze względu na rozmiar. Mi jest fajny, ma co trzeba i ładnie trzyma na baterii ale no jest duży. W porównaniu do XS to wręcz monstrualny. XS jest bardzo wygodny w użytkowaniu. Czy znajdę telefon z androidem w rozmiarze XSa? On ma z tego co piszą w danych 143.60 x 70.90 x 7.70 mm. Waga nieistotna.

3. Integracja z przeglądarką i tv. Obecnie mój Srajomi jest zintegrowany z przeglądarką, głównie chodzi mi o to, że w przeglądarce mam wiadomości sms i whatsap i nie muszę sięgać do telefonu żeby ludziom odpisać. Czy da się tak zrobić na iOS?

To narazie tyle, kupiłem też macbooka nowego ale jeszcze nie rozpaowany. Zegarek mam Samsunga bo Apple Watch mi nie podszedł z uwagi na kiepską baterię. Więc ten mój ekosystem jest tak pół na pół, chyba że macOS też okaże się padaką to będzie bardziej Windows. Doradźcie coś, dziękuje.

#iphone #pytanie #android #pytaniedoeksperta #telefony #macos #windows
  • 29
@TheArt:
1. są jakies appki typu paralell space, phone clone ale działają lepiej i gorzej.. zalezy od czego tego używasz raczej większość appek jest pod facebooka, instagrama itd.
3. iphone sie integruje tylko z macbookiem, z windowsem integruja się tylko androidy
@bruuh: rozumiem że masz ajfona? Czy znajdę na nim takie rzeczy jak

wielokrotny schowek, czyli że mogę mieć w schowku kilka wyciętych rzeczy

jakiś fajny widżet zegara z pogodą żeby był jak to się mówi, że jak naciskam datę to mi wyskakuje kalendarz, jak naciskam minuty to mi wyskakują alarmy, pokazuje mi też najbliższe wydarzenia

co tam jeszcze

obsługa google home i smart life to pewnie jest
nowszy od XS


@TheArt: wiem wiem, tylko wlasnie podstawowa sprawa, to czy to jest nowy czy "nowy" i jak bardzo bateria dostala w palnik od lezenia w magazynie, bo nigdy rewelacyjna nie byla.

Co do twoich watpliwosci ios vs android, to z 2 tyg temu w tagu byly wypowiedzi androidowcow ktorzy sie przesiedli i dosc dluga lista co im przeszkadza i co ich irytuje. Niestety nie znajde bezposrednich linkow, ale troche
@TheArt: masz od tego różne clipboard managery np. Paste który ma również appke na macbooka Paste for Mac i działa to jak domyslny schowek od apple że kopiujesz na jednym urządzeniu i wklejasz na drugim
widżetów nie instalowałem żadnych to nie wiem, natomiast używam domyslnych od apple z 4 zegarami z róznych stref czasowych i z pogodą, możesz je położyć jeden na drugim i masz taki widget który możesz "scrollować", możesz
@bruuh: a powiedz mi czy ten iPhone XS bedzie dzialal z moim zegarkiem Samsung Watch? Teraz mi to przyszlo na mysl, #!$%@? to moze nie bedzie dzialac?
@TheArt: hmm ja mam zegarek z huawei z tym ich systemem i działa bardzo fajnie dużo lepiej niż na androidzie, iphone sam przechwytuje statystyki z appki #!$%@? i wkłada je do applowskiej health, nie ubija appki więc powiadomienia zawsze przychodzą, ogólnie jestem z zegarka bardziej zadowolony od kiedy używam go z iphonem
@bruuh: i jeszcze mam jedno pytanie bo jak go konfigurowalem to troche czytalem te umowy i tam bylo napisane, ze Apple moze monitorowac polozenie nawet bez zgody na lokalizacje, czy to znaczy ze jakies sluzby panstwowe moga zawsze namierzyc gdzie sie ajfon znajduje?