Wpis z mikrobloga

Siema, proszę o poradę w sprawie zakupu Iphona. Jestem byłym użytkownikiem 6sa, przerzuciłem się na androida (nawet fajen jest teraz) ale trwałość telefonów huawei to jakiś żart. Po niecałych dwóch latach mam dość i chcę wymienić sprzęt na iOS i w perspektywie korzystać ze sprzętu kilka lat. Waham się pomiędzy wersją 13 a 12. Różnica w cenie między 13 128gb a 12 128gb to jakieś 300 zł a więc żadna. Z racji że za chwilę 12stka będzie miała 2 lata i czas pracy na baterii jest krótszy niż w nowszym modelu, więc chyba byłbym skłonny dopłacić do 13.
-Kiedy można spodziewać się jakiejś obniżki cen 13? Bo na te chwilę ma bazową cenę 4200 zł
-Czy 128gb w zupełności wystarczy dla zwykłego śmiertelnika?
-Czy bez sensu przepłacać za sprzęt i kupić wersję 12 64gb (cena 3600 zł więc też bez szału, poza tym nie wiem czy tyle pamięci wystarczy czy będę się #!$%@?ć)
Zależy mi na dobrych aparatach i tego by telefon trzymał na jednym ładowaniu jak najdłużej a patrząc na drain testy wersji 13 wypada naprawdę świetnie.
#apple #iphone
  • 12
@Musztardowytygrys9: większe obniżki cen na stronie Apple dopiero po premierze nowych modeli. Wcześniejsze obniżki to jedynie promocje sklepów, ale tego nikt ci nie wywróży kiedy będzie promocja i o ile zł obniżą. Teraz jest 13 w niższej cenie, link już masz wyżej.

Ceny 13 po premierze tegorocznych modeli mogą pójść o dobre kilka stów. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak wyglądały ceny 12 po premierze 13:

iPhone 12
@Musztardowytygrys9: bier 13 i sie nie zastanawiaj nawet. 12 jest fajna i za wiele się nie różni, ale to zaraz będzie już dwuletni telefon i jak kupujesz z myślą o tym, żeby ci wystarczył na wiele lat to lepiej jak najnowszy kupować. 13 potanieje dopiero jak 14 wejdzie na rynek, czyli we wrześniu.
@Musztardowytygrys9: ja mam 12 i jestem całkiem zadowolony z baterii, chyba nigdy nie zdarzyło mi się rozładować do zera zanim miałem opcję podpięcia do ładowarki, a dosyć dużo korzystam z telefonu, więc też nie ma co się tak spinać na ten czas pracy. Jeszcze jeśli chodzi o pamięć to sprawdź sobie ile teraz używasz. Gdzieś kiedyś przeczytałem sugestię, że jeśli w obecnym telefonie masz zajęte ponad połowę pamięci to kolejny powinieneś