Wpis z mikrobloga

Podwyższone ryzyko w razie niewypłacalności + z dupy prowizje (2,5% chyba).

Dylemat taki sam jak czy lepiej kupic złoto czy zainwestowac w Amber Gold - choc nikt nie mowi, ze Revolut musi Cie zrobic w wala - po prostu jest taka mozliwosc.

Choc ja tam nie jest totalnym hejterem - jak ktos chce zainwestowac 100$ i nie chce mu sie bawic w giełdy, to w sumie jego sprawa - niewiadomo czego nie
@unified_observer: normalnie: podiadanie aktywa to posoadanie aktywa. Posiadanie "zapisu" posiadania odpowiednika aktywa w jakiejs instytucji ma wartosc do czasu, gdy ta instytucja ma aktywo lub jego równowartość. Jeśli wszyscy, czy nawet 1/5 klientów danego banku chce wypłacić gotówke, do bank upada bo staje się niewypłacalny. Jeśli revolut miałby problemy finansowe, to sytuacja była by zapewne adekwatna.

@archi3: znajdz choc jednego mirka, który twierdzi, ze trzymanie krypto na giełdzie to dobry
@unified_observer: to tylko przykład. Inny to np. Historie ludzi, którzy się bawili na forexe i zarobili setki procent jak CHF #!$%@?ł - okazało się, że nie kupowali prawdziwych CHF, więc kasy nie zobaczyli xD

- Sytuacja, jaka miała miejsce na rynku w dniu 15 stycznia 2015 roku, jest sytuacją niezwykle wyjątkową. Uczestnicy rynku byli kompletnie zaskoczeni decyzją SNB, o czym świadczy zasięg ruchu pary EUR/CHF w następstwie tej decyzji. Zaskoczenie skutkowało
@JohnShelby: Do małych inwestycji revolut wydaje się ok, ale jeśli planujesz cos na dłużej to wiadomo jakaś giełda i trzymanie krypto na swoim portfelu. Ja osobiście korzystam z revoluta bo jest prosty i intuicyjny jak dla mnie, w porównaniu do giełd. No i trzymam tam kilkaset zł w krypto.
@JohnShelby: Jak już to najlepiej przelać z Revoluta na giełdę (np. coinbase pro) i po zakupie przesłać na portfel.
Tak jak już wspominali wcześniej Revolut może być ok dla początkujących, ale na jakieś niskie stawki i nie na długi termin.