Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k
Jakie dodatkowe formy pracy polecacie jako "dorobek" po pracy? Będąc na b2b prócz pracy na rzecz innej firmy do głowy przychodziło mi również szkolenie dzieciaków z programowania. Ile na takiej "szkółce" można miesięcznie zarobić? Mówie o szkółkach typu giganciprogramowania/akademiaprogramowani/ew. nauczyciel na bootcampach?

Jakie inne zajęcia można wliczyć w swoją działalność by doskubać miesięcznie jeszcze kilka tys?
  • 7
  • Odpowiedz
@LelakowSKY: Jeżeli masz zachodnią pensje to się nie opłaca. W sumie nawet przy dobrej polskiej pencji się nie opłaca. Giganci programowania płacili kiedyś chyba 60pln/h. Teraz może ze 100. Szkoły programowania pewnie coś koło 150. Załóżmy, że masz 3h wykładów w tygodniu i 2h konsultacji. 20h w miesiącu = 3k. Zapłać podatki, dojazdy, wszystkie wieczory zawalone + przygotowanie do zajęć. To trzeba lubić
  • Odpowiedz
@LelakowSKY: no elo, ja akurat uczę w jednej z tych szkółek, dostaję 800 zł miesięcznie za 2 grupy po 1,5 h tygodniowo, ogólnie bardzo prosta praca więc w sumie fajnie, nie biorę więcej niż 3 grupy na semestr bo po prostu mi się nie chce xD
  • Odpowiedz