Wpis z mikrobloga

Mirki z #drony #dji #djimini2 #drone

W sobotę kupilem dji mini 2. Zarejestrowałem go w ulc i dalej wykonałem jeden lot do 120m w nd. Dopiero dziś zorientowałem się ze jest drone radar i trzeba robić checkin. Tym samym dzis zrobilem sobie te darmowe szkolenie. Czy mogę spodziewać się jakiś konsekwencji za lot bez checkinu? Dodatkowo w nd latałem w strefie 5km od lotniska aeroklubu dla szybowców. Spokoj dnia mi to zaburza a chciałbym cos więcej wiedzieć.
  • 10
@mlody025: nie mają na 100% bo nie mają mocy prawnej aby to egzekwować. Musieli być zgłosić to policję, a to dalej przez ULC procesowane aby coś tam ukarać. Najgorzej jeśli chodzi o konsekwencje to wojsko, była jakiś czas temu historia że ktoś wleciał nad teren szpitala wojskowego i ma sprawę prokuratorską aktualnie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mlody025: na spokojnie poczytaj i strefach, sprawdź w dr, to wszystko jest dla ludzi. I tak będziesz latać bardziej legalnie niż 80 procent ludzi. Jak nie latasz w CTR, czy jakiejś wojskowej strefie, przy granicy czy w parku narodowym to nie ma obaw.
Co do dr to każdemu się czasem zapomni...
@atomic77 dzieki za słowa otuchy. Od teraz planuje za każdym razem używać DR i przestrzegać wszelakich przepisów bo za stary jestem na przypał a i spać spokojnie bym nie mógł. Stres wynikał z tego że w nd latałem w strefie ctr <6km